joomla templates top joomla templates template joomla

Platforma z absolutną pokorą przyjęła wynik wyborczy- mówi Tomasz Szymański

R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2015

 
Czas podsumowań kampanii Platformy Obywatelskiej to głównie analiza porażki wyborczej. 
 
- "Formacja, którą reprezentuję Platforma Obywatelska z absolutną pokorą przyjęła wyniki wyborów i oczywiście bardzo dużo by można było mówić na temat przyczyn tej porażki, aczkolwiek osiem lat rządów to był trudny czas, zaczynając od reform emerytalnych, reform mundurowych, ograniczenia przywilejów chorobowych dla służb mundurowych, a także czas kryzysu w jakim nam przyszło funkcjonować pozostawiło piętno na wyniku wyborczym - mówi Tomasz Szymański podsumowując wynik wyborów parlamentarnych" - mówi poseł Platoformy Obywatelskiej Tomasz Szymański. 
 
 
Grudziądzki poseł jako jeden z trzech parlamentarzystów w tym posła Tomasza Lenza i Antoniego Mężydło z PO w regionie obronił mandat posła. Dołączył do nich Arkadiusz Myrcha startujący z pozycji lidera listy w okręgu toruńskim. 
 
 
 
Jak mówi sam poseł w kampanii skoncentrował się głównie na Grudziądzu oraz miejscowościach takich jak Brodnica, Łasin, Chełmno. Kandydaci z Torunia i Grudziądza "nie wchodzili sobie w drogę". 
 
Zdaniem starego i jednocześnie nowego posła na duże straty Platformy Obywatelskiej miało wpływ zachowanie niektórych partyjnych kolegów:
 
- Oczywistym faktem jest to, że niektórzy moi koledzy, którzy reprezentowali tę formację, na szczęście już jej nie reprezentują, popełnili kardynalne błędy, utracili chyba kontakt z rzeczywistością posuwając się do bardzo płytkich zachowań czując się absolutni pewnymi, absolutnie doskonałymi co oczywiście dało efekt w wyborach. Uważam, że nie ma miejsca już w Platformie Obywatelskiej na tego typu zachowania". 
 
 
Mimo, że nie można nie dostrzec ciężkiej pracy jaką premier Kopacz wykonała w trakcie ostatnich miesięcy to jednak zdaniem posła Tomasza Szymańskiego czas Ewy Kopacz się skończył i potrzebny jest nowy lider, który poprowadzi w przyszłości partię do zwycięstwa. 
 
- "Pani premier Kopacz należą się słowa uznania za niesamowita ciężka pracę za zaangażowanie się w prowadzeniu kampanii. My potrzebujemy typowego frontmana, potrzebujemy lidera z bardzo dużą charyzmą. Wydaje mi się, że formuła Ewy Kopacz się zakończyła" - mówi poseł.
 
Kto jednak by miał zostać tym nowym frontmanem?
 
{media load=media,id=3510,width=640,align=center,display=inline}