joomla templates top joomla templates template joomla

Jestem dręczona - żali się Gronkiewicz-Waltz. Koniec „zabawy”, Prezydent będzie doprowadzona siłą na komisję? Sąd orzekł, ma stawiać się na wezwania

włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
„Hanna Gronkiewicz-Waltz ma obowiązek stawiennictwa przed Komisja reprywatyzacyjną to jest już niepodważalne” – mówił na konferencji prasowej Sebastian Kaleta członek komisji. 
 
Inne zdania jest Prezydent Warszawy, która na zwołanej przez siebie konferencji prasowej
 
- wygladając dosyć niejasno, na zdenerwowaną i chyba bardzo zmęczoną -
 
twierdzi, że zastanowi się czy się stawi na Komisji na wezwanie, z orzeczeń sądowych wyciąga to co jej wygodne i w ogóle nie uznaje Trybunału Konstytucyjnego. 
 
 
 
Hanna Gronkiewicz-Waltz podbudowana tym, że według Sądu grzywnę nałożone przez Komisję na Prezydent Warszawy mają  być opłacone ze środków publicznych czyli miasta, a nie z prywatnych zasobów polityka Platformy Obywatelskiej. Tym samym Prezydent wygrała pierwszą rozprawę w sprawie środków ściągniętych przez komornika z konta wiceszefowej Platformy Obywatelskiej. 
 
W związku z niestawianiem się na Komisjach złożone zostanie zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Hannę Gronkiewicz-Waltz z art. 213 kodeksu karnego czyli w związku z:
 
- niedopełnieniem obowiązków na szkodę interesu publicznego - 
 
- „Jeśli Komisja będzie zmuszona ukarać Miasto Stołeczne Warszawa, a więc wszystkich mieszkańców Warszawy za - podkreślam to - umyślne działanie Hanna Gronkiewicz-Waltz, a umyślność zawsze jest cechą popełnienia przestępstwa to prokuratura będzie musiała ocenić czy te szkody, które Hanna Gronkiewicz-Waltz wyrządziła w majątku publicznym poprzez swoje niestawiennictwo przed Komisją weryfikacyjną jest przestępstwem” – poinformował na konferencji prasowej Sebastian Kaleta członek komisji weryfikacyjnej.
 
- Hanna Gronkiewicz-Waltz składamał na konferencji - 
 
Sąd stwierdził, że Miasto Stołeczne Warszawa jest stroną postępowania zdaniem członka komisji. 
Prezydent Warszawy jest wezwana jako świadek przed Komisję 4 grudnia, a Sad administracyjny wypowiedział się, że musi się stawić jako organ, jako piastun organu to tak samo musi stawić się jako świadek – zdaniem komisji weryfikacyjnej.
 
Co na to Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz? Dzisiaj oznajmiła, że zastanowi się czy stawić się przed Komisja weryfikacyjną, którą uważa za niekonstytucyjną. 
 
- „Okazuje się, że nawet jednoznaczne rozstrzygnięcie Sądu Administracyjnego nie przekonuje Pani Prezydent. Przypomnę, że Wojewódzki Sad Administracyjny wprost, że nie jest rolą Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy ocena tego czy jest zasadne wezwanie, czy może być wezwana i jednoznacznie przesądzono, że Komisja ma taką kompetencję, aby wzywać osobiście Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy nawet Hannę Gronkiewicz-Waltz na rozprawy” - mówił na konferencji prasowej Kamil Zaradkiewicz dyrektor Departamentu Prawa Administracyjnego w Ministerstwie Sprawiedliwości. 
 
 
 
Okazuje się, że wiceszefowa Platformy Obywatelskiej traktuje prawo jak jej wygodnie, jak coś się jej podoba przyjmuje, jak nie odpowiada orzuca. Sama decyduje co jest Konstytucyjne, a co nie. 
 
- „Upadł również argument o nielegalności czy niekonstytucyjności Komisji ponieważ, gdyby Wojewódzki Sąd Administracyjny miał do czynienia z organem nielegalnym nie rozpatrywał by zarzutów” – dodał Kamil Zaradkiewicz.
 
Hanna Gronkiewicz-Waltz na własnej konferencji prasowej oznajmiła, że orzeczenie Sądu jest jej sukcesem i że nie musi płacić grzywien, które na nie nałożyła Komisja. Zasugerowała również, że Patryk Jaki, przewodniczący Komisji:
 
- „Patryk Jaki nastawiony na dręczenie mnie. Jest mściwy, nie respektuje prawa” - żaliła się na swojej konferencji prasowej Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zdaniem Prezydent, która ciągle powołuje się na to, że jest profesorem prawa, natomiast Patrk Jaki politologiem: 
 
- Komisja weryfikacyjna nieprawidłowo stosuje prawo -
 
Tymczasem partyjni koledzy Prezydent Warszawy coraz silniej namawiają do stawiennictwa przed Komisją weryfikacyjną – tym bardziej że Sąd Administracyjny potwierdził prawo wzywania Hanny Gronkiewicz-Waltz do wzywania na stawiennictwo przed komisją. 
 
Komisja zapowiada złożenie odwołania od decyzji Sądu Administracyjnego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. 
 
Na najbliższej rozprawie Prezydent Warszawy nie jest wezwana jako organ ale jako świadek, a więc w innej formie. 
 
 
 

Komentarze  

0 # Jaki na Prezydenta 2018-04-09 15:21
Organek - nie, strona - nie, to czym?

I kim wy jestescie ze "na was nie mozna nakladac grzywny?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować