joomla templates top joomla templates template joomla

Donald Tusk raz przyjechał do prokuratury i już się „zmęczył”. Zbigniew Ziobro był przesłuchiwany za czasów PO w ponad 60 sprawach!! Nigdy nie zasłaniał się immunitetem

T.W./eSerwis.info; foto,video: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

 
Po jednej wizycie w prokuraturze w charakterze świadka Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk już zapowiedział, że może skorzystać z „immunitetu”. Tymczasem za czasów Platformy Obywatelskiej Zbigniew Ziobro był przesłuchiwany dziesiątki razy w ponad 60 różnych sprawach i nie zasłaniał się immunitet posła czy europosła. 
 
Jaka jest odpowiedzialność za własne czyny świadczą deklaracje co do „chęci współpracy” Przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, który już po jednym przesłuchaniu i to w formie świadka oświadczył, że sprawa ma charakter wybitnie polityczny. 
 
 
- Cała sprawa ma charakter wybitnie polityczny (..) Poinformowałem pana prokuratora, że zjawiłem się ze względu na szacunek przede wszystkim dla państwa polskiego. Zdaję sobie sprawę, że najlepiej byłoby, gdybyśmy umieli sobie wyjaśniać w sposób cywilizowany wszystkie sprawy i wątpliwości, ale poinformowałem także, że mój urząd objęty jest pełnym immunitetem zgodnie z prawem europejskim - mówił były premier.
 
Najwidoczniej były przewodniczący PO jest w słabej kondycji, skoro już po jednym przesłuchaniu zapowiada i nie wyklucza skorzystania z immunitetu, który podobno - sprawa jest dyskusyjna – przysługuje osobie piastującej jego stanowisko w sprawach dotyczących „spraw historycznych”.. 
 
- Skorzystam z immunitetu wtedy, kiedy dojdę do wniosku, że celowo wykorzystywane są sprawy przeciwko mnie po to, aby utrudnić lub uniemożliwić mi sprawowanie funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej - dodał Tusk.
 
Zapewne uczestnictwo w przesłuchaniach Zbigniewa Ziobry -  i to w różnych charakterze - dotyczących ponad 60 spraw prowadzonych przez prokuraturę za czasów Platformy Obywatelskiej nie było „polityczne” i nie można go nazwać „nękaniem”.
 
{media load=media,id=8233,width=640,align=center,display=inline}
 
 
- „Kilkadziesiąt przesłuchań. Było ponad 60 śledztw prowadzonych”  - mówił w programie Gość Wiadomości na antenie TVP info Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który wzywany był bardzo często podobnie jak prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński . 
 
Zdaniem Zbigniewa Ziobry immunitet chroni tylko Donalda Tuska w ramach jego urzędu, natomiast nie obejmuje on zdarzeń, które miały miejsce wcześniej. Zdaniem Ministra Sprawiedliwości aby skorzystać z immunitetu: 
 
- „ Zdaniem niektórych ekspertów Donald Tusk by musiał zrezygnować z polskiego obywatelstwa (..) jedno jest pewne Tusk nie może zasłaniać się immunitetem” – mówił Zbigniew Ziobro w wywiadzie dla TVP. 
 
Jak dodał Minister:
 
- Byłem przesłuchiwany nawet po 12 godzin (..) nikt nigdy  nie poczęstował mnie ani herbata, ani kawą, ani nawet wodą (..) Donald Tusk był w dużo bardziej komfortowych warunkach”. 
 
 

Komentarze  

0 # Boguslaw 2017-04-22 06:28
Zbrodniarze z orłami na piersiach nadal orzekają w polskich sądach.
Osądzamy togowych zbrodniarzy zagnieżdżonych w polskich sądach.
http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/2080782958/Zbrodniarze-z-orlami-na-piersiach-nadal-orzekaja-w-polskich-sadach-Czesc-1.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować