joomla templates top joomla templates template joomla

Sondażowa masakra Platformy i Nowoczesnej. PiS dobija niemal do 50% poparcia. Głosowanie na PO stało sie "obciachem" ?

włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

 
Totalna opozycja zaczyna mieć problem, trudno zaleść sondaż, w którym by mogła pochwalić się wzrostem poparcia. Jest dokładnie odwrotnie słupki spadają, ale jeżeli taka tendencja będzie nadal postępowała, PiS osiągnie większość w kolejnym sejmie i to nie tylko zwyczajną, ale nawet konstytucyjną. 
 
W najnowszym sondażu CBOS, podobnie jak w innych PiS zyskuje ogromną przewagę nad konkurencją polityczną. W sondażu z 13 października 47% osób opowiedziało się za Prawem i Sprawiedliwością. W poprzednim badaniu tej pracowni było to 44%, a w jeszcze wcześniejszym 42%, a więc wzrost na poziomie 5% pokazuje, że poparcie dla PiS wyraźnie się zwiększa. 
 
 
 
Okazuje się, że im bardziej opozycja "marudzi" tym bardziej ludzie nie chcą na nią głosować. Ludzie nie lubią donosicielstwa, maruderów, polityków, którzy nie mają alternatywy. 
 
Platforma obywatelska w badaniu osiągnęła 16% co jest spadkiem o 3 punkty procentowe w stosunku do poprzednich 19%. W jeszcze wcześniejszym badaniu poparcie to było na poziomie 20%, a więc widoczny jest spadek notowań.

Nowoczesna to już czwarta, a nie trzecia siła polityczna w sejmie tak wynika z sondażu, w którym tę partię wyprzedził Kukiz'15. W badaniu tylko 6% respondentów było skłonnych oddać głos na tę partię. We wcześniejszym badaniu swój głos na Nowoczesną chciało oddać swój głos również 6% respondentów, z czego wynika, że poparcie dla tej partii politycznej nie wzrasta.
 
Kukiz'15 najwyraźniej ma stały elektorat bo uzyskując 8% poparcia nie zmienił swojej sytuacji procentowej w rankingu partii politycznych. 
 
Po 2% uzyskało SLD, Partia Razem, Wolność, a PSL 3 punkty procentowe. 
 
Platforma Obywatelska i Nowoczesna mają łącznie zaledwie 22% głosów społeczeństwa według sondażu w stosunku do Prawa i Sprawiedliwości, które z 47% poparciem  po dodaniu opozycji "nietotalnej" czyli Kukiz'15 ma łącznie aż 55%.
 
Niezdecydowanych osób w badaniu było 12%.
 
Podobna sytuacja kształtuje się niemal we wszystkich prezentowanych sondażach, wszędzie PiS bije rekordy popularności, która ciągle rośnie.
 
Wygląda na to, że opozycja ma poważny problem bo jest niezauważalna przez wyborów, którzy tracą do niej zaufanie.