joomla templates top joomla templates template joomla

W Nowoczesnej wrze! Petru zarzuca kłamstwo Gasiuk-Pihowicz i Lubnauer. "Prawdomówność to fundament Nowoczesnej. Mówiły, że nie wystartują"

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info; fot/video: TVN24/x-new włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

 
Niesamowicie dowcipny jest przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru, który twierdzi, że wzrasta poparcie dla działań „totalnej opozycji” podczas, gdy sondaże pokazują, że poparcie dla PO i Nowoczesnej spada, a dla PiS rośnie. 
 
Sondaże wszystkich ośrodków dawczych wykazują jeżeli nie wzrost to przynajmniej utrzymujące się wysokie poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. 
 
 
 
W ostatnim sondażu CBOS PiS uzyskał 45% poparcia, podczas gdy Platforma Obywatelska uzyskała wynik 17%, a Nowoczesna otarła się o próg wyborczy uzyskując 5%.  Kukiz’15 uzyskał w badaniu 8% poparcia, natomiast PSL nie przekroczyła progu wyborczego uzyskując 4%. 
 
Najwyraźniej jednak sondaże różnych ośrodków badawczych do Ryszarda Petru nie trafiają ponieważ jak sądzi w programie „Fakty po Faktach” w TVN24:
 
- „Sytuacja się zmienia na lepsze” -
 
Najwyraźniej według przewodniczącego powtarzana w kółko „opowieść” z czasem ma stać się rzeczywistością. To jednak jak widać nie działa, a sondaże zamiast rosnąć dla Nowoczesnej wciąż maleją i kształtują sie już w okolicach progu wyborczego. 
 
 
 
Zapewne jedną z przyczyn takiego spadku jest powolne „upodabnianie się” do Platformy Obywatelskiej, w kontrze do której Nowoczesna szła do wyborów kreując się na nową alternatywę dla wyborców tego ugrupowania, jako nową lepsza jakość na rynku politycznym po 8 latach rządów Platformy. 
 
Tym bardziej zadziwiający jest poparcie w ewentualnych wyborach prezydenckich dla Donalda Tuska - o czym mówił Ryszard Petru w „faktach po Faktach” - który jest twarzą 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej. 
 
- „Jestem skłonny poprzeć wspólnego kandydata (mowa o wyborach prezydenckich) i gdyby to był Donald Tusk to jak najbardziej tak” - mówił w TVN24 Ryszard Petru.
 
Aktualnie Ryszard Petru ma jednak większe problemy niż partyjne sondaże, lada chwila może stracić stanowisko Przewodniczącego Nowoczesnej. 
 
 
 
Już 25 i 26 na Konwencji Nowoczesnej członkowie partii wyłonią nowego lidera. Przewodniczący jest przekonany, że wybory wygra z mocnym mandatem, jednak w wyścigu wyborczym pojawiły się inne kandydatki, a więc Kamila Gasiuk-Pihowicz i Katarzyna Lubnauer, o czym ze smutkiem mówił w programie „Fakty po Faktach” aktualny przewodniczący:
 
- „Tak się nie robi, ponieważ w polityce ważna jest wiarygodności prawdomówność” - mówił Ryszard Petru zarzucając jak można zrozumieć z jego wypowiedzi - kłamstwo - chociaż takiego słowa nie używa wprost..
 
Jak mówi Przewodniczący posłanki wcześniej zapowiadały, że startować nie będą, a jednak zgłosiły się do wyborów na przewodniczącego Nowczesnej. 
 
- "Prawdomówność  jest fundamentem, na tym powstała Nowoczesna” – dodaje przewodniczący Petru.  

Przewodniczący przyznaje również, że:
 
- „Posłanki mają prawo startować, każdy ma prawo startować, każdy ma prawo wycofać się w trakcie wyborów” - mówił aktualny przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru. 
 
W sytuacji kiedy obecny przewodniczący jednak prowadzi partię do upadku może okazać się, że działacze jednak pokażą czerwoną kartkę przewodniczącemu Petru, który „pcha” najwyraźniej Nowoczesną w ramiona Platformy Obywatelskiej i wybiorą na to stanowisko kogoś innego.