joomla templates top joomla templates template joomla

Odmawianie różańca w intencji pokoju dla zachodu jest kontrowersyjne, ale mordowanie Europejczyków, gwałty na kobietach to „normalność”? Incydent?

włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

 
„Świat stanął na głowie”. Modlitwa o pokój dla elit zachodu jest kontrowersją, a zamachy terrorystyczne nazywa się incydentami. Dokąd zmiesza taka Europa, która nie potrafi zdefiniować podstawowych dogmatów życia społecznego?
 
Dla wielu sceptyków, w tym również w Polsce, którzy od lat sugerowali, że polski katolicyzm jest skostniały, chyli się niemal ku upadkowi, zaskoczeniem zapewne był sukces jaki osiągnęła akcja organizowana przez osoby świeckie, a nie duchowne „Różaniec do granic”.
 
 
 
O akcji głośno jest nie tylko w samej Polsce, ale na całym świecie, o różańcach na polskich granicach napisał "New York Times", "Frankfurter Allgemeine Zeitung", "The Telegraph", mówiło o tym BBS, dla którego sama akcja był kontrowersyjna. Akcja przyciągnęła nie tylko do granic, ale i za granicami, gdzie również katolicy zebrali się i odmawiali różaniec po drugiej stornie polskiej granicy np: na Ukrainie. 
 
To nie jedyna taka akcja. „Marsz dla życia i rodziny”, „Orszak Trzech Króli” w taki sposób Polacy wyrażają swoja wiarę. 
 
 

 
To nie jedyna akcja, w której katolicy nie dyskutują, nie ścierają się z wszechobecnym hejtem,  ale okazują swoją wiarę, swoje przekonania poprzez modlitwę i śpiew co ma miejsce w takich akcjach jak „Różaniec do granic”, Marsz dla życia i rodziny” czy odbywające się w całej Polsce „Orszaki Trzech Króli”.
 
Tym bardziej dla przeciętnego katolika zdziwieniem może być określani modlitwy i do tego modlitwy za pokój kontrowersyjna, jak to zrobiła BBS, czy słowa posłanki Nowoczesnej Joanny Schmidt , której zdaniem akcja ta jest:
 
- „modlitwą przeciwko komuś”. 
 
 
 
Innego zdania jednak jest jej kolega partyjny Zbigniew Gryglas, który w programie TVP info Woronicza 17 nie chciał komentować słów partyjnej koleżanki:
 
- „Trudno mi komentować te słowa dla mnie akcja jest ważna. O pokój warto się modlić, warto o niego zabiegać” - tak skomentował poseł Nowoczesnej słowa poseł Joanny Schmidt.  
 
Zdaniem Adama  Andruszkiewicza z Kukiz’15, który wypowiedział się na ten temat również w TVP info, wypowiedź BBS jest oburzająca:
 
- „Mnie wypowiedź BBS oburza o tym, że w Polsce miała miejsce akcja kontrowersyjna, że ludzie się modlili” - mówił poseł w Programie Woronicza 17.
Według posła doszło chyba do pomieszania pojęć:
 
- „Ja myślałem, że kontrowersyjne to jest to, że islamscy emigranci mordują Europejczyków, że ich terroryzują, że to jest kontrowersyjne, ja uważałem tak przynajmniej. Albo to, że w Londynie czy w Paryżu dziesiątki tysięcy muzułmanów dziennie modli się korkując miasto” - podsumowuje sprawę poseł Adam Andruszkiewicz z Kukiz’15.
 
Coraz więcej akcji pokazuje, że Polska nadal może mienić się jako kraj katolicki, w którym ogromna rzesza obywatelki nie tylko modli się w zaciszu domu, ale ostentacyjnie, publicznie demonstruje swoje przywiązanie do wiary czy do wartości jakie wyznaje kościół.