joomla templates top joomla templates template joomla

Owsiak delikatnie mówiąc mijał się z prawdą na wizji w TVN24? Przyznała to sama członkini sztabu WOŚP i zaczęła Owsiaka tłumaczyć. Ten się zdziwł

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info; fot/video: TVN24/x-new włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

 
Do nietypowej sytuacji doszło w trakcie konferencji prasowej transmitowanej w TVN24 w trakcie programu Kawy na Ławę, w której najpierw Jurek Owsiak - jak to ma w zwyczaju  - „nakręcony” komentował informacje RAP, a po chwili okazało się, że sam mijał się z prawdą w tym co mówił i to przynajmniej w jednym z punktów, co potwierdziła chwilę po nim inna członkini sztabu WOŚP. 
 
Informacje, że zbieramy pieniądze na organizację kontrowersyjnego Przystanku Woodstock jest manipulacją, jest bzdurą jest KŁAMSTWEM – tak przekaz popłynął w trakcie konferencji WOŚP: 
 
- „Żadne pieniądze jakie zbieramy podczas finału nie mogą być przeznaczone, te finałowe, nie mogą być przeznaczone na - i to jest nasza decyzja - na organizacje Przystanku Woodstock (..) Nie przeznaczamy pieniędzy na Przystanek Woodstwock” - dodał kilkukrotnie w swojej wypowiedzi Owsiak.
 
 
 
Jak dodał Jurek Owsiak, a co się okazało chwilę potem nieprawdą:
 
- „Wszystko Państwo to co widzie (mowa o Sztabie WOŚP przyp red.) jest logistyką stworzoną przez fundację. ”
 
Kolejny członek sztabu kontynuował: 
 
- „Na stronie wczoraj przedstawiliśmy raport, który prezentuje ile pieniędzy z 24. Finału WOŚP wydała na jaki cel (…) mamy tez raport, który prezentuje ile z zeszłorocznego 25. Finału zostało wydanych na jaki konkretnie cel, a ile mamy do wydania (..) „
 
członek sztabu dodał: 
 
- „Nie ma tam nigdzie pokazanej takiej pozycji Przystanek Woodstock, po prostu tam jej nie ma i nie będzie bo nie może być .” 
 
Skomentowali  Jurek Owsiak i członkowie sztabu WOŚP. Chwilę potem okazało się, że 
 
- częściowo to nie prawda - 
 
i potwierdziła to kolejna członki WOŚP, która najwyraźniej wiedząc, że można to sprawdzić i, że są to informacje - podane przez Jurka Owsiaka - nieprawdziwe, próbowała sprawa „wyprostować”.
 
 
 
Dowiedzieliśmy się po chwili, że Jurek Owsiak sam manipulował – tak wynikało z dalszej wypowiedzi członkini sztabu WOŚP - wiedząc, że jest inaczej, chyba, że: 
 
- dwa miliony – to „nie pieniądze”?
 
Zakładając, że podana kwota jest prawdziwa, a można w to wątpić bo każdy z WOŚP mówi coś innego, najwyraźniej wygląda na to, że sami członkowie nie do końca wiedzę, albo rozumieją co się z tymi pieniędzmi dzieje. 

- Żeby znów nie było nieporozumień to ja zrobię tylko takie maleńki sprostowani, bo Jurek powiedział, że pieniędzy na organizację Finału też nie bierzemy z pieniędzy zbiórkowych - To nie jest prawda,  my możemy pewne koszty organizacji Finału pokryć z tych pieniędzy w ramach obowiązujących przepisów i zgody MSW. Mam przed sobą rozliczenie 24. Finału WOŚP i to była kwota
 
2 miliony 250 tys. 998 zł dokładnie
 
- poprawiła Jurka Owsiaka członkini sztabu WOŚP. 
 
Na twarzy Jurka Owsiaka zarysowało się zdziwienie. 
 
Trudno jak widać do końca określić co jest prawdą, a co nie skoro sam Jurek Owsiak tego nie wie.