joomla templates top joomla templates template joomla

Opozycja sięgnęła sondażowo takiego dna, że niedługo PiS będzie musiał walczyć sam ze sobą w wyborach. Polacy nie lubią krzykaczy, awanturników

włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

 
Wszystkie kolejne wygrane swojego czasu Platformy Obywatelskiej wiązały się ze spokojem i ograniczoną reakcją na ataki opozycji. PiS odrobił lekcję widząc, że obywatele nie lubią krzykaczy, awanturników czy ignorantów z pustym przekazem i dzięki temu przebija w sondażach opozycję, która sięgnęła już niemal dna.  
 
Nie zawsze jest tak, że kto krzyczy głośniej ten lepiej przebija się do świadomości wyborców. Tę lekcję odrobiło Prawo i Sprawiedliwość najpierw łącząc swoje siły w ramach Zjednoczonej Prawicy z Solidarną Polską czy Polską Razem - bardzo często mimo różnic a nawet ostrych słów pod swoim adresem.
 
 
 
Opozycja - w tym głównie Platforma Obywatelska - stoczyła się na same dno, zamieniając się w to czym był kiedyś PiS czyli medialnym "kiczem" i nawet przebija w atakach wcześniejszą opozycję. 

Kiedy wyborcy widzą pieniste wypowiedzi takich polityków jak Grzegorz Schetyna, czy nawet Rafała Trzaskowskiego uważanego przez długi czas jako kompetentnego, kulturalnego członka byłego rządu, który obecnie niemal z pianą w ustach wykrzykuje, zakrzykuje, a czasami nawet wręcz obraża na wizji w dyskusjach politycznych swoich adwersarzy - wyborcy zastanawiają się czy ktoś taki może zostać np.: Premierem czy Ministrem Spraw Zagranicznych - i w tym momencie po ich plecach przebiegają ciarki. 
 
Opozycja obija się o śmieszność w swojej bezsilności o czym świadczy cykl sondaży, w których Prawo i Sprawiedliwość nie tyle góruje, co opozycja się stacza.
 
W opublikowanym 12 września sondażu Kantar Public PiS ma 38% poparcia, a totalna opozycja zaledwie  25% w tym 16 Platforma Obywatelska i 8 Nowoczesna.
 
 
 
 
Nawet po dołączeniu do „totalnych” Kukiza’15 opozycja Sejmowa zyskuje zaledwie 33%, nawet gdyby dołączyć do tego jeszcze PSL, który w badaniu nie osiągnął progu nadal mamy wynik 38:37 i samodzielne rządy Prawa i Sprawiedliwości w Sejmie na kolejną kadencję. 
 
Sondaż Kantar Public nie jest jednak jedyny. W badaniach IBRiS dla Onet czy „Rz” PiS również deklasuje rywali, a:
 
- w ostatnich badaniach CBOS pis zdobywa 42% podczas, gdy cała opozycja i to już z Kukiz’15 zaledwie 34% poparcia. 
 
Nawet gdyby uwzględnić partie, które nie przekraczają progu wyborczego, a więc PSL, SLD Wolność i Partię Razem to nadal cała opozycja zbiera ledwo 4 punkty procentowe więcej niż Prawo i Sprawiedliwość. 
 
Polacy „nie lubią krzykaczy” o czym dali znać pozwalając wygrywać Platformie wiele wyborów z rzędu. Dodatkowo pomysły Prawa i Sprawiedliwości trafiają do wyborców. Platforma jako partia liberalna nie potrafiła nawet wprowadzić „związków partnerskich” czy „aborcji na życzenie”, a więc skrajnych postulatów wyborczych jakie już tylko jej dzisiaj pozostały, ponieważ wszystko inne PiS już realizuje jak faktyczne i odczuwalne wsparcie dla rodzin, czy reformę szkolnictwa, sądownictwa, samorządową.