joomla templates top joomla templates template joomla

Jarosław Kaczyński: powiedziałem Tuskowi, żeby nie wierzył...

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Jarosław Kaczyński: powiedziałem Tuskowi, żeby nie wierzył, że go nienawidzę Szef PiS Jarosław Kaczyński w środę po sejmowym expose premier Ewy Kopacz krótko rozmawiał z b. szefem rządu Donaldem Tuskiem. Powiedziałem mu, żeby nie wierzył, że go nienawidzę, powiedziałem, że życzę mu powodzenia - dodał.

Na briefingu Kaczyński mówił, że po expose powiedział Tuskowi, żeby nie wierzył w to, że on go nienawidzi, życzył mu też powodzenia. Jak dodał, chciał w ten sposób zareagować na to wezwanie, które opierało się na tezie „kontrfaktycznej”, że to PiS jest winny „przemysłowi nienawiści”. „To oczywiście nie my jesteśmy winni, myśmy padli jego ofiarą.

Nie jest rzeczą dobrą, by w przemówieniu, w którym z jednej strony wzywa się do współpracy stawiać sprawę w ten sposób” - mówił Prezes PiS. Pytany, czy PiS będzie współpracował z rządem Jarosław Kaczyński odpowiedział, że „współpraca trwa przez cały czas”, a w znacznej części głosowań w Sejmie „wszystkie partie głosują wspólnie”.

„To jest taki stereotyp funkcjonujący w mediach, że jest nie, bo nie. Nie przyjmujemy zasady nie, bo nie, ale oczywiście będziemy oceniać poszczególne projekty” - zapowiedział. Lider PiS dodał, że martwi go unikanie debaty przez rząd, bo - jak przekonywał - partie powinny mieć na odniesienie się do expose więcej czasu, niż 15 minut. Powiedział też, że w imieniu klubu PiS, głos w czasie debaty nad expose zabierze posłanka Anna Zalewska.