joomla templates top joomla templates template joomla

Domy publiczne. Pytanie zaskoczyło Rafała Trzaskowskiego kandydata PO na prezydenta Warszawy. Będzie referendum? Konsultacje?

włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

 
Rafał Trzaskowski kandydat PO na prezydenta Warszawy będzie prowadził konsultacje, a może zrobi referendum co do istnienia w Warszawie domów publicznych i agencji towarzyskich? Spytała go o to Monika Olejnik w programie TVN24 Kropka nad i.
 
Najwyraźniej Rafała Trzaskowskiego zaskoczyło pytanie dotyczące likwidacji domów publicznych w Warszawie. 
 
- „Czy jako prezydent Warszawy zlikwiduje Pan domy publiczne” 
 
 
 
tak zabrzmiało pytanie Moniki Olejnik w Kropce nad i zadane kandydatowi Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy  Rafałowi Trzaskowskiemu. Poseł PO nie wiedział co odpowiedzieć 
 
- „Domy publiczne? Wie Pani co będziemy rozmawiali z obywatelami” - odpowiedział zaskoczony poseł. 
 
Czy w związku z tym kandydat PO zamierza przeprowadzić konsultacje odnośnie tego, czy w Warszawie mają funkcjonować domy publiczne? Wcześniej wspomniał, że program wyborczy przedstawi dopiero właśnie po konsultacjach z obywatelami. 
 

Dopytująca o to Monika Olejnik pytała dalej czy będzie referendum?
 
- "W jaki sposób będzie Pan pytał o to obywateli?"
 
Poseł z uśmiechem na twarzy oznajmił prowadzącej, że - „Nie myślał akurat o domach publicznych”.
 
Zadziwiające by na tak oczywiste pytanie nie mieć zdania tym bardziej, że prowadzenie domów publicznych, agencji towarzyskich wiąże się z:
 
- czerpaniem korzyści z nierządu - 
 
a za to kodeks karny przewiduje odpowiednie sankcje karne w tym karę pozbawienia wolności.
 
 
 
Na pytanie prowadzącej dlaczego wbrew prowadzonym konsultacją z Nowoczesną, Platforma wystawiła swojego kandata na prezydenta Warszawy bez uzgodnień odpowiedział:
 
- "Nowoczesna zrobiła to już dawno" - mowa o Pawle Rabieju. 
 
Najwyraźniej rozpoczyna się wojna o "nominacje" na prezydentów miast. Oczywiście PiS może w takiej sytuacji spać spokojnie przy podzielonej opozycji, która najwyraźniej do wyborów jednak nie pójdzie jak to zapowiadała zjednoczona.