joomla templates top joomla templates template joomla

Tusk jest jak ślimak, który według unijnych urzędników jest rybą. Został wybrany jednym głosem „przeciw”. Żadne Państwo nie zagłosowało za nim, 27 „wstrzymało się od głosu”

Artix/eSerwis.info; fot/video: EBS/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Donald Tusk jest jak ślimak, który jest zdaniem unijnych urzędników rybą. Został wybrany na przewodniczącego jednym głosem „przeciw”.  Żadne z Państw nie zagłosowało za nim, 27 „wstrzymało się od głosu”, jeden kraj był „przeciwny” Polska. Taka demokracja tylko w Unii.
 
Do dziwactw jakie można napotkać w działaniach Unii Europejskiej opinia publiczna jest przyzwyczajona od lat. Ślimaki, które są rybami to jednak nic w porównaniu z wyborem Przewodniczącego Rady Europejskiej, który nie otrzymał ani jednego głosu „za”, jedyne Państwo jakie za nim głosowało – podkreślmy, że „przeciwko” – była Polska, inni się wstrzymali.  
 
 
Unia Europejska uczy Polski demokracji, a okazuje się, że w ramach funkcjonowania organizmu jakim jest Unia sama demokracja jest jak przysłowiowy ślimak, który jest rybą. 
 
Z kulisów wyboru Donalda Tuska – jeżeli można to nazwać w ogóle wyborami – wiemy, że właściwie żaden kraj nie zagłosował za nowym-starym Przewodniczącym Unii Europejskiej, wszystkie 27 Państw Unii Europejskiej wstrzymało się od głosu? Jedynie Polska jako jedyna zajęła stanowisko w tej sprawie i jak wiadomo zagłosowało „przeciw”.
 
Jak to możliwe, że Donald Tusk został wybrany jedynym głosem sprzeciwu? 
 
 
Okazuje się, że wszystko zależy od pytania jakie się zadaje. W rezultacie szefowie krajów unijnych nie głosowali za wyborem, a jedynie odpowiedzieli na pytanie:
- „Czy ktoś się sprzeciwia wyborowi Donalda Tuska na kolejną kadencję Przewodniczącego Rady Europejskiej”.
 
Tym samy Donald Tusk został takim ślimakiem, przeciwko któremu nikt nie zaprotestował, a więc urzędnicy unijni zrobili z niego rybę, bo tak było im wygodnie. 
 
{media load=media,id=8164,width=640,align=center,display=inline}
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież