joomla templates top joomla templates template joomla

Przewoźnicy zgodzili się na twarde negocjacje z Rosjanami. Nie planują protestów

włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

Przewoźnicy, którzy nie mają zezwoleń transportowych na wjazd do Rosji, zgodzili się na dalsze twarde negocjacje i nie planują protestów.

W poniedziałek (08.02) wieczorem zarząd Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych spotkał się w Białej Podlaskiej z przewoźnikami, aby porozmawiać o ich sytuacji w związku z brakiem porozumienia w sprawie zezwoleń na wjazd do Rosji.

Podczas ubiegłotygodniowych rozmów w ministerstwie infrastruktury nie udało się wypracować porozumienia, a termin kolejnego spotkania nie został ustalony.

- Jak wiemy, żeby osiągnąć sukces, trzeba przełamać opór partnera. W tym wypadku Rosjan, którzy w sposób zupełnie wyimaginowany próbują podkręcić rzeczywistość - powiedział Jan Buczek, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych.

Sławomir Kostian, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników, stwierdził, że niemożność wjazdu na teren Rosji przez polskich przewoźników jest bardzo dużym problemem.

- On początkowo wydawał się zwykłą walką o rynek, ale teraz zaczynamy mieć wrażenie, że jest to działanie natury politycznej - mówił.

- My negocjujemy dla polskiego transportu, dla polskich przewoźników. Są to sprawy, które są bardzo trudne, dlatego że Federacja Rosyjska jednostronnie narzuciła przepisy, które tak naprawdę polski transport eliminują - powiedział Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa.

{media load=media,id=5440,width=640,align=center,display=inline}