joomla templates top joomla templates template joomla

Prorektor ds. studenckich UTP w Bydgoszczy zawieszony po śmierci studentki na imprezie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

 - Imprezy organizowane przez studentów są imprezami, które podlegają Ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych - przypomniała minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska po śmierci studentki podczas otrzęsin na Uniwersytecie Techniczno-Przyrodniczym. Dodała, że do tej pory - niesłusznie - były one traktowane jako imprezy wewnętrzne, niepodlegające surowym regulacjom prawnym.

Do czasu wyjaśnienia przyczyn wybuchu paniki na otrzęsinach zawieszony w obowiązkach został prorektor ds. dydaktycznych i studenckich. O decyzji rektora uczelni poinformował dr Mieczysław Naparty, rzecznik Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Tymczasem Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ wciąż przesłuchuje świadków, czyli uczestników imprezy oraz władze uczelni.

- Mamy w chwili obecnej przesłuchanych kilkudziesięciu świadków - powiedział Piotr Dunal z prokuratury. Z informacji przekazanych przez prokuraturę wynika również, że prawdopodobną pzyczyną zgonu 24-letniej studentki było uduszenie z powodu unieruchomienia klatki piersiowej. Trzy poszkodowane osoby wciąż przebywają w szpitalach.

{media load=media,id=3411,width=640,align=center,display=inline}