joomla templates top joomla templates template joomla

Trumny z ciałami Pary Prezydenckiej odleciały do Krakowa

włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 

W niedzielę po godz. 7.00 rano ze stołecznej archikatedry św. Jana wyruszył na lotnisko wojskowe Okęcie kondukt wiozący trumny z ciałami Lecha i Marii Kaczyńskich. Na pokładzie wojskowej CASY odlecą do Krakowa, gdzie o 14.00 rozpocznie się pogrzeb Pary Prezydenckiej.

Kondukt, w asyście policji, przejechał ulicą Świętojańską, przez Plac Zamkowy, ulicą Senatorską, przez Plac Bankowy, Aleją Solidarności, ulicami: Towarową, Grzybowską, Przyokopową, Prostą, przez Plac Zawiszy, ulicami Raszyńską, Żwirki i Wigury, a stamtąd na lotnisko wojskowe.

Po godz. 8.25 z Okęcia ciała tragicznie zmarłej Pary Prezydenckiej poleciały do Krakowa. Następnie z lotniska w Balicach zostaną przewiezione na krakowski Salwator, a stamtąd w kondukcie z policyjną asystą - na Rynek Główny. Trasa konduktu wiedzie ulicami Kościuszki, Zwierzyniecką, Franciszkańską i Grodzką. Do Bazyliki Mariackiej trumny dotrą ok. godz. 10.00.


Wówczas nastąpi ich uroczyste wprowadzenie do Bazyliki. Od godz. 10.00 do czasu rozpoczęcia mszy żałobnej o godz. 14.00 przy trumnach Pary Prezydenckiej będą się modlić duchowni.