joomla templates top joomla templates template joomla

Napieralski: Prezydencja jest szansą dla wszystkich Polaków

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altKlub Poselski SLD chce debaty w Sejmie nt. priorytetów i przebiegu polskiej prezydencji. Przedstawiciele Sojuszu złożyli w tej sprawie wniosek u marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny. Prezydencja była też jednym z tematów środowej rozmowy lidera SLD Grzegorza Napieralskiego z szefem grupy socjalistów w Parlamencie Europejskim Martinem Schulzem.

- Prezydencja jest szansą dla wszystkich Polaków. To jest szansa historyczna, którą musimy wykorzystać i tu podziały polityczne nie powinny mieć miejsca – powiedział Grzegorz Napieralski, przewodniczący SLD podczas wspólnej z Martinem Schulzem konferencji prasowej w Sejmie.
- Chcielibyśmy raz jeszcze, korzystając z okazji, zaapelować do premiera Donalda Tuska i marszałka Grzegorza Schetyny, aby odbyła się w parlamencie debata z udziałem pana premiera, aby premier Donald Tusk przyszedł do Sejmu i powiedział jakie są dla nas najważniejsze cele, co Polska chce osiągnąć, o co Polska będzie walczyć w czasie prezydencji, bo przecież to polski rząd, a dokładniej pan premier, będzie szefem całej Unii – powiedział Napieralski.

Zdaniem Martina Schulza Unia Europejska potrzebuje silnego przywództwa, w związku z tym UE wiąże duże nadzieje z przypadającym od 1 lipca polskim przewodnictwem.

- My jako socjaldemokraci jesteśmy przygotowani do współpracy z nadchodzącą prezydencją, pomimo iż premier Donald Tusk pochodzi z innej rodziny politycznej – podkreślił szef grupy socjalistów w PE.

Jak dodał, Europa stoi obecnie przed bardzo wieloma "wyzwaniami i problemami" i dlatego też potrzebuje "silnej, zaangażowanej, proeuropejskiej prezydencji".