joomla templates top joomla templates template joomla

Cała Polska opłakuje swoich przyjaciół z lewicy

włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt

W wielu Polskich miastach tysiące ludzi wpisuje się do Ksiąg Kondolencyjnych wyłożonych przed siedzibami Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Pod zdjęciami tragicznie zmarłych w Smoleńsku – Jerzego Szmajdzińskiego, Jolanty Szymanek-Deresz i Izabeli Jarugi-Nowackiej płoną dziesiątki tysięcy zniczy. Ludzie zatrzymują się na moment żeby pobyć z nimi jeszcze przez chwilę…

Kwiaty i księga kondolencyjna pod siedzibą SLD w Warszawie

Jesteśmy pod wrażeniem tego, w jaki sposób ludzie żegnają naszych Przyjaciół. Pod siedzibą SLD przy ul. Rozbrat w Warszawie palą się setki zniczy, a mieszkańcy przynoszą kwiaty. Dziś wystawiona została także księga kondolencyjna, do której każdy może się wpisać i wyrazić w osobisty sposób to, co czuje po odejściu naszych bliskich. Pod obrazami upamiętniającymi Jolantę Szymanek-Deresz, Izabelę Jarugę-Nowacką i Jerzego Szmajdzińskiego ciągle ktoś stoi i w myślach wspomina te wspaniałe osoby. Zdjęcia obrazują ten niespotykany obrazek.

Dolnośląskie SLD. Wrocław. Pamięci tych, którzy odeszli.....

Po południu 12 kwietnia w siedzibie Rady Dolnośląskiej SLD we Wrocławiu, odbyło się spotkanie poświęcone uczczeniu pamięci poległych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem Posłów KP Lewica: Jerzego Szmajdzińskiego, Jolanty Szymanek – Deresz oraz Izabeli Jarugi- Nowackiej. Krótkie, bardzo osobiste przemówienie wygłosił Poseł na Sejm RP, lider dolnośląskiego SLD Janusz Krasoń, głos zabrał także bliski przyjaciel Jerzego Szmajdzińskiego – Stanisław Pelczar.

Na tą smutną uroczystość pożegnania przybyło ponad 150 osób, wśród nich członkowie SLD, sympatycy, przedstawiciele Uczelni Wrocławskich, koleżanki i koledzy Jerzego, a także mieszkańcy Wrocławia. Wiele z przybyłych osób, nie kryło łez.

Została także wystawiona księga kondolencyjna.

Księga Kondolencyjna w siedzibie Rady Miejskiej SLD w Kaliszu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznych wydarzeniach w Smoleńsku, gdzie w dniu 10 kwietnia 2010 Polska straciła część swojej elity społeczno-politycznej.

W katastrofie prezydenckiego samolotu zginęło wielu znanych i cenionych Polaków.
Oprócz Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki zginęli także nasi bliscy Przyjaciele, którzy od lat związani byli z lewicą. Strata Jolanty Szymanek-Deresz, Izabeli Jarugi-Nowackiej i Jerzego Szmajdzińskiego to dla nas niewyobrażalny cios. Zginęli również Posłowie i Senatorowie z pozostałych klubów poselskich, z którymi często się spieraliśmy na scenie politycznej, a dzisiaj czujemy olbrzymi żal po ich stracie. Odeszła kaliszanka Gabriela Zych – członek Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich.
Łączymy się w bólu z Rodzinami i składamy wyrazy wielkiego ubolewania wszystkim bliskim, którzy ponieśli stratę w tej tragedii pamiętając jednocześnie, że wielcy ludzie żyjący w naszej pamięci nigdy nie umrą.

W siedzibie Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Kaliszu, przy ulicy Legionów 46, wystawiona została księga kondolencyjna, do której każdy może się wpisać i wyrazić w osobisty sposób to, co czuje po odejściu naszych bliskich. Wpisów do księgi można dokonać codziennie od wtorku do piątku, w godz. od 10.00. do 17.00.

Na tablicy przed budynkiem zamieszczono zdjęcia osób, które odeszły. Ktoś zapalił znicz, chwilę później było ich kilka razy więcej …

Niech odpoczywają w pokoju

Bydgoszcz: Posiedzenie ZW SLD i wpisy do księgi pamięci

12 kwietnia br. odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Wojewódzkiej SLD z udziałem przewodniczących i sekretarz rad miejskich i powiatowych SLD z województwa kujawsko-pomorskiego. Później wyłożona została księga kondolencyjna...

Zebrani uczcili minutą ciszy pamięć osób, które zginęły w katastrofie prezydenckiego samolotu, w sobotę 10 kwietnia br. pod Smoleńskiem.

Przewodniczący Krystian Łuczak wspomniał w swoim wystąpieniu osoby, które zginęły, a szczególnie naszych przyjaciół z Klubu Poselskiego Lewica – Izabelę Jarugę-Nowacką, Jolantę Szymanek-Deresz, Jerzego Szmajdzińskiego. Przypomniał ich działalność parlamentarną i zaangażowanie w pracę na rzecz innych ludzi.

Izabela Jaruga-Nowacka działała na rzecz poprawy sytuacji najsłabszych członków naszego społeczeństwa; w latach 2004-2006 pełniła funkcję wicepremiera i ministra polityki społecznej w rządzie premiera Marka Belki. Doprowadziła do zwielokrotnienia pomocy państwa osobom najuboższym m.in. realizując program dożywiania dzieci.

Jolanta Szymanek-Deresz była szefową  Kancelarii Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Sprawowała funkcję wiceprzewodniczącej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2005 roku została posłem V kadencji Sejmu RP. Była wiceprzewodniczącą sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych i członkinią sejmowej Komisji Konstytucyjnej oraz szefową Sztabu Wyborczego kandydata na Prezydenta Jerzego Szmajdzińskiego.

Jerzy Szmajdziński w odczuciu wielu był wielkim i wspaniałym człowiekiem. To jednocześnie wysokiej klasy specjalista od spraw wojskowości. Jerzy Szmajdziński po prostu kochał wojsko. Pełnił wiele ważnych w państwie i parlamencie funkcji: od 1993 do 1997 r. przewodniczył Komisji Obrony Narodowej, a w latach 1997 do  2001 był jej wiceprzewodniczącym. Był ministrem obrony narodowej w rządach Leszka Millera i Marka Belki. Pełnił również funkcję wiceprzewodniczącego oraz  przewodniczącego  Klubu Parlamentarnego SLD. Od 2005 do 2007 kierował Klubem Poselskim SLD. Był wicemarszałkiem Sejmu RP VI kadencji. Przewodniczący Delegacji Parlamentarnej do Zgromadzenia Parlamentarnego RP i Ukrainy, był członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz wiceprezesem PKOl.

Jerzy Szmajdziński miał przyjechać w piątek do Włocławka na mecz Anwilu. Jolanta Szymanek-Deresz miała być kolejnym gościem Lewicowej Akademii Politycznej. Nie przyjadą…

Następnie zebrani wspólnie z członkami SLD w Bydgoszczy przeszli z sali konferencyjnej przed siedzibę SLD na ulicę Gdańską, gdzie przed fotografiami Izabeli Jarugi-Nowackiej, Jolanty Szymanek-Deresz i Jerzego Szmajdzińskiego złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze.

Przewodniczący RW SLD Krystian Łuczak i Sekretarz RW SLD Ireneusz Nitkiewicz dokonali wpisu do księgi kondolencyjnej wyłożonej w siedzibie SLD, w imieniu Zarządu Wojewódzkiego SLD. Potem wpisywało się wiele osób, nie tylko z grona członków SLD.

Począwszy od dziś – księga będzie wykładana w tym samym miejscu do piątku, w godzinach od 10 do 18, by umożliwić wpisanie słów współczucia i pamięci mieszkańcom miasta.

 Kraków: Marsz pamięci ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku

W Krakowie 13 kwietnia br.  o godz. 12.00 odbył sie marsz pamięci ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Tysiące mieszkańców miasta przeszło z płyty Rynku Głównego pod pomnik Katyński u stóp Wawelu oddając hołd tragicznie zmarłym.

W siedzibie Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD została wystawiona księga kondolencyjna, do które mogą się wpisywać wszyscy, którzy chcą uczcić pamięć zmarłych. na godzimy popołudniowe zaplanowano spotkanie członków i sympatyków SLD poświęcone pamięci zmarłym Posłom Lewicy Jerzemu Szmajdzińskiemu, Jolancie Szymanek - Deresz, Izabeli Jarudze - Nowackiej.

Podkarpacie: Księga Kondolencyjna przez siedzibą Sojuszu
 
Przed siedzibą SLD w Rzeszowie wystawiona została dziś o godz. 8:00 księga kondolencyjna, do której wpisują się członkowie i sympatycy SLD, ale także zwykli rzeszowianie. Informacja o wystawieniu księgi zamieszczona została w trzech lokalnych gazetach. Na ścianie frontowej budynku wiszą flagi państwowe, przepasane kirem, oraz zdjęcia Jerzego Szmajdzińskiego, Jolanty Szymanek-Deresz i Izabeli Jarugi-Nowackiej. Pod budynkiem pali się kilkanaście zniczy, zapalonych przez pracowników biura poselskiego Tomasza Kamińskiego, Rady Wojewódzkiej SLD, ale także przez przechodniów, którzy, przechodząc ulicą, zatrzymują się przed naszą siedzibą.

W siedzibach rad powiatowych SLD flagi zostały przepasane kirem, w niektórych wystawione będą księgi kondolencyjne. We wszystkich radach powiatowych oraz biurach poselskich odbywają się spotkania sympatyków lewicy, poświęcone tragicznie zmarłym.

Wczoraj w gazetach zamieszczone zostały nekrologi od biura poselskiego i Rady Wojewódzkiej. Jutro, tj. 14 kwietnia, o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie Honorowego Komitetu J. Szmajdzińskiego oraz Zarządu Wojewódzkiego SLD, z udziałem przewodniczących struktur powiatowych, w całości poświęcone naszym zmarłym koleżankom i koledze. Na spotkaniu obecni będą przedstawiciele Stowarzyszenia Pokolenia oraz SdPl.

W spotkaniu tym wezmą także udział członkowie i sympatycy SLD z Rzeszowa, jak również przedstawiciele młodzieżówki. Spodziewamy się udziału około 150 osób, które przybędą oddać hołd zmarłym.

Białystok i Suwałki w hołdzie tragicznie zmarłym

W siedzibie Rady Wojewódzkiej SLD w Białymstoku przy ul. Marjańskiego 3 lok. 210 (II piętro) wyłożono księgę kondolencyjną, do której wpisywać się mogą wszyscy ci, którzy czują potrzebę wyrażenia w ten sposób swoich uczuć wywołanych tragiczną śmiercią naszych przyjaciół – Jolanty Szymanek-Deresz, Izabeli Jarugi-Nowackiej i Jerzego Szmajdzińskiego. Księga kondolencyjna wyłożona została również w biurze Rady Powiatowej SLD w Suwałkach (ul. Kościuszki 110 lok. 3). Księgi wyłożone będą codziennie do piątku włącznie, w Białymstoku – w godz. 9.00 – 17.00, a w Suwałkach w godz. 10.00 – 12.00.

W uroczystym wyłożeniu księgi kondolencyjnej w białostockim biurze SLD udział wzięli m.in. przedstawiciele kierownictwa Rady Wojewódzkiej SLD, posłowie, radni Sejmiku Województwa Podlaskiego i Rady Miasta Białegostoku.

Świętokrzyskie: Księgi Kondolencyjnych regionu

W związku z tragedią samolotu prezydenckiego w Smoleńsku  w siedzibie Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Kielcach (ul. Starodomaszowska 30/54) wystawiona została księga kondolencyjna. Wpisy można składać od poniedziałku do piątku.

Księgi kondolencyjne zostały również wyłożone w następujących biurach parlamentarno - samorządowych Sojuszu Lewicy Demokratycznej: Busko - Zdrój, Końskie, Opatów, Ostrowiec Świętokrzyski, Sandomierz, Starachowice, Staszów,  Włoszczowa.

Na ręce Zarządu Wojewódzkiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej napływają kondolencje w związku ze stratą naszych Koleżanek Izabeli Jarugi - Nowackiej, Jolanty Szymanek - Deresz oraz naszego Kolegi Jerzego Szmajdzińskiego.

"Głęboko poruszony tragiczną śmiercią Parlamentarzystów Sojuszu Lewicy Demokratycznej, kieruję do Państwa płynące z głębi serca wyrazy współczucia.

Solidaryzuje się z Państwem w bólu po tak wielkiej stracie. W tych trudnych chwilach zarówno ja, jak i wszyscy członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego w regionie, jesteśmy z Wami..." - napisał w przesłanych kondolencjach Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Wyrazy solidarności w tych trudnych dla nas wszystkich chwilach przesłali również Wójt Gminy Waśniów Krzysztof Gajewski oraz Przewodniczący Rady Gminy Waśniów Mirosław Chamera. - Społeczeństwo nigdy nie zapomni o Was i Waszym losie - napisali.

Na długo w sercach i pamięci członków i sympatyków Grupy Inicjatywnej Kampanii Przeciw Homofonii w Kielcach pozostaną, obok Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki, nasi Przyjaciele.

(...) Długo w naszych sercach pozostanie wspomnienie o...

P. Izabeli Jarudze - Nowackiej - zapalczywej obrończyni praw kobiet i mniejszości seksualnych

P. Jolancie Szymanek - Deresz - osobie bardzo życzliwej organizacjom walczącym o prawa człowieka i obywatela w Polsce

P. Jerzym Szmajdzińskim, dzięki któremu środowiskom homoseksualnym udało się w Sejmie zorganizować pierwszą debatę NT. praw osób homoseksualnych - napisali w nadesłanych kondolencjach.