joomla templates top joomla templates template joomla

Błaszczak: prezes PiS poleciał do Smoleńska

włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezes PiS Jarosław Kaczyński udał się samolotem do Smoleńska na miejsce katastrofy, w której zginął m.in. jego brat, prezydent Lech Kaczyński - poinformował w sobotę PAP rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak.

Jarosławowi Kaczyńskiemu towarzyszą posłowie PiS, członkowie władz partii, w tym m.in. szef Komitetu Wykonawczego Joachim Brudziński. Władze PiS udają się do Smoleńska wyczarterowanym samolotem.

Samolot z polskim prezydentem na pokładzie rozbił się o godz. 8.56 w rejonie Pieczerska w czasie podejścia do lądowania na lotnisku wojskowym Siewiernyj. Samolot runął ok. 2 km od pasa startowego. Na pokładzie było w sumie 88 pasażerów i ośmioosobowa załoga.

W samolocie, który uległ katastrofie, byli też m.in. szefowa klubu PiS Grażyna Gęsicka, wiceszefowie partii: Przemysław Gosiewski i Aleksandra Natalli-Świat oraz wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra i poseł PiS Zbigniew Wassermann.

„To straszna tragedia. To jest bolesna strata dla naszego kraju, dla polskiego parlamentu. To byli patrioci. Lecieli do Katynia. Nosili pamięć o Katyniu" - powiedział Błaszczak.

Podziękował też wszystkim, którzy solidaryzują się z ofiarami, modlą się, przynoszą kwiaty i znicze pod Pałac Prezydencki i Sejm.

W serwisie internetowym pis.org.pl można dokonywać wpisów z kondolencjami.