joomla templates top joomla templates template joomla

Akcja PiS „Polska jest jedna” w okręgu płocko-ciechanowskim

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Potrzebna jest dyskusja o tym, co robić, żeby Polska się rozwijała - tak o celach akcji „Polska jest jedna” powiedział w sobotę na konferencji prasowej w Płocku poseł PiS Wojciech Jasiński, szef płocko-ciechanowskiego okręgu tej partii (Mazowieckie).

W okręgu tym w ramach akcji „Polska jest jedna” w spotkaniach z mieszkańcami miast i mniejszych miejscowości weźmie udział około 20 parlamentarzystów PiS, w tym m.in.: w Płocku - europoseł Jacek Kurski, w Sierpcu - europoseł Janusz Wojciechowski, a w Ciechanowie poseł Antoni Macierewicz.

„Potrzebna jest dyskusja pomiędzy siłami politycznymi, co robić, żeby Polska się rozwijała, jakie są rzeczywiste problemy kraju. /.../ Społeczeństwu należy się rzetelna dyskusja, a nas polityków, posłów to zobowiązuje” - powiedział Jasiński. Przypomniał, że podobną akcję informacyjną, chociaż w mniejszej skali, PiS organizował w latach 2001-05, co - jak podkreślił - przyniosło tej partii „sukces wyborczy”.

Wojciech Jasiński zaznaczył, że organizowanie bezpośrednich spotkań z wyborcami ma szczególne znaczenie dla PiS w sytuacji, gdy partii tej trudno zaistnieć ze swym programem w mediach, np. w dużych stacjach telewizyjnych, gdzie - jak ocenił - jeśli już mówią o PiS, to mówią źle. „Musimy znaleźć jakiś by-pass na centralne środki masowego przekazu. Chcemy z ludźmi rozmawiać, o tym co się dzieje” - dodał poseł.

Wojciech Jasiński zaznaczył, że ważnym tematem rozmów z wyborcami jest polska prezydencja i jej znaczenie dla kraju. „Prezydencja ma być także po to zróżnicowana geograficznie, żeby do decydentów Unii Europejskiej dotarło więcej różnych problemów z poszczególnych części Europy. Nie ma w tym nic złego. Stawianie problemów własnego kraju, własnego regionu, nie jest czymś nagannym” - powiedział Wojciech Jasiński.

Szef płocko-ciechanowskiego okręgu PiS poinformował, że wszyscy dotychczasowi posłowie tej partii z tego regionu wyrazili chęć ponownego startu w nadchodzących wyborach parlamentarnych i znaleźli się na listach. „W tej chwili nie wiem jeszcze jaka będzie kolejność” - przyznał Wojciech Jasiński. Jego zdaniem, w nadchodzących wyborach parlamentarnych PiS ma szansę na poprawienie wyniku z 2007 r., a wszystkie sondaże, które dają tej partii mniej niż wynik sprzed czterech lat, „nie odpowiadają rzeczywistości”.

Obecnie posłami PiS z okręgu płocko-ciechanowskiego są: Wojciech Jasiński, Marek Opioła, Robert Kołakowski i Dariusz Kaczanowski. Senator PiS z tego okręgu Janina Fetlińska zginęła w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r. - w zarządzonych później wyborach uzupełniających mandat senatorski zdobył kandydat PSL Michał Boszko.