joomla templates top joomla templates template joomla

Wszystko trzeba robić z wielkim przekonaniem

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Wszystko, co się robi w życiu, trzeba robić z wielkim przekonaniem, od początku do końca. I niezależnie od tego, jaki jest finał, zawsze trzeba się całym sobą angażować, mówiła premier Ewa Kopacz w sobotę w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie spotkała się z mieszkańcami tej 70-tysięcznej miejscowości Szefowa rządu przekonywała, że „Platforma musi się zmienić i się zmienia. Wierzę, że wygra te wybory”. 

„A wiecie państwo dlaczego? – spytała Ewa Kopacz zgromadzonych w sali. – Bo jak ja wierzę w to tak, jak państwo w to wierzycie, to łatwiej nam będzie przejść przez tę kampanię”. Pani premier przekonywała, że „Platforma to jest bardzo dobry projekt dla Polski i Polaków i musimy ten projekt sprzedać jak najlepiej, pokazać Polakom, co w tym projekcie jest: że jest zaangażowanie, odpowiedzialność, pełna troska o los każdego niezależnie od tego, czy mieszka w dużym mieście, czy w małym miasteczku”.

„Nie stygmatyzujmy tych, którzy mieszkają na prowincji”, mówiła Ewa Kopacz i przypomniała, że przecież ona sama przez wiele lat mieszkała w małym mieście i jest z tego dumna. „Niech wam nikt nie wmówi, że nie możecie być dumni, bo mieszkacie w mieście, które ma tylko 70 tys. mieszkańców”, powiedziała. Odpowiadając na pytania z sali premier Ewa Kopacz przypomniała, że Platforma ma też ofertę dla wsi. „Ja bym czekała, żeby ci ludzie, którzy mieszkają na wsi, przyszli do swoich szefów w regionie i powiedzieli ‘to jest mój pomysł’.

I niech te dobre pomysły będą spisywane przez szefów regionów i potem pokazywane u nas, w Warszawie po to, żeby tworzyć bardzo dobry program. Ten program, który jest w tej chwili dla polskiej wsi i był realizowany przez ostatnie cztery lata spowodował, że polska wieś się zmieniła. To nie jest ta sama wieś, do której ja jeździłam jako dziecko do swojej babci. To jest zupełnie inna wieś.

To jest wieś pełna drobnych przedsiębiorców, którzy dzisiaj grupują swoje wyroby, to jest wieś, która mówi, że jeśli jesteś małym wytwórcą, to nie jesteś obciążany podatkami, ale jeśli jesteś dużym wytwórcą, to płacisz tak, jak każdy przedsiębiorca. Nigdy nie zapomniałam o polskiej wsi”, mówiła premier Padło także pytanie o skrócenie kolejek do lekarzy.

Ewa Kopacz przypomniała, że 1 stycznia 2015 roku wchodzi w życie przedstawiony przez ministra zdrowia B. Arłukowicza pakiet kolejkowy. Minister zdrowia miał pewną pulę pieniędzy i musiał wybrać, na co ją przeznaczy. Zdecydował, że sfinansuje leczenie „kilera XXI wieku” czyli raka. Jednak bardzo duże znaczenie ma też zarządzanie szpitalami, tłumaczyła premier, ono też wpływa na wydłużenie się lub skrócenie kolejek.

Jest jeszcze sprawa zbyt malej liczby lekarzy, ale i to się zmieni. „Znaleźliśmy 130 mln złotych na to, aby każdy po ukończeniu studiów medycznych, kto chce i zda egzamin, będzie mógł się specjalizować. Po 3-4-5-6 latach – bo różna jest długość specjalizacji – ci młodzi ludzie wejdą na rynek jako specjaliści”, mówiła premier. „Polskie uczelnie szkolą świetnych lekarzy, a my chcemy zadbać, by zostali w Polsce”, podkreśliła.