joomla templates top joomla templates template joomla

Politycy SLD: Rekiny finansowe PO płyną

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Politycy SLD: Rekiny finansowe PO płyną w kierunku rajów podatkowych SLD złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie nieopublikowania na czas ustawy mającej zapobiegać wyprowadzaniu pieniędzy z podatków do rajów podatkowych. 

Sojusz chce także na posiedzeniu Sejmu dowiedzieć się od premier Ewy Kopacz, kto odpowiada za tę sytuację. W piątek dziennik „Rzeczpospolita” poinformował, że nieopublikowanie na czas ustawy o opodatkowaniu firm działających w rajach podatkowych spowoduje, że nowe przepisy wejdą w życie z rocznym opóźnieniem.

Tego samego dnia – po informacji gazety – ustawa znalazła się w Dzienniku Ustaw, ale za późno by weszła w życie wraz z nowym rokiem podatkowym. Jak wyliczyły media, polski budżet może na tym stracić nawet 3 mld zł. Chcemy wyjaśnienia tej sprawy. Dlatego złożymy wniosek do prokuratury, która jak najszybciej powinna wyjaśnić, czy nie doszło do nadużyć z przekroczeniem kompetencji przez pracowników [Rządowego Centrum Legislacyjnego – red.] – powiedział sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski na konferencji prasowej w Sejmie.

Jego zdaniem sprawę specjalnym nadzorem powinno objąć CBA. Od kilku miesięcy Platforma Obywatelska skupia się na załatwianiu własnych interesów. Nie od dziś wiadomo, że PO to partia ludzi bogatych, ale od dziś wiadomo, że te rekiny finansowe objęły jeden kierunek: płyną w kierunku rajów podatkowych – skomentował Gawkowski.

Z kolei poseł SLD Marek Balt zapowiedział, że Sojusz na posiedzeniu Sejmu, które odbędzie się w tym tygodniu zada premier Ewie Kopacz pytanie o to, kto odpowiada za bałagan, który powstał w związku z tak późnym opublikowaniem w Dzienniku Ustaw nowych przepisów. To są olbrzymie pieniądze. Ktoś mógł mieć interes w tym, żeby ta ustawa nie została opublikowana w odpowiednim czasie – zauważył Balt. Według niego sprawdzone w tej sytuacji powinno być także działanie tarczy antykorupcyjnej.