joomla templates top joomla templates template joomla

Napieralski: Po wyborach tylko Sojusz będzie gwarantem, że w Polsce coś się zmieni

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Rozmowa z GRZEGORZEM NAPIERALSKIM, przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej
- Jak pan ocenia cztery lata rządów PO i PSL i jak pan widzi Polskę po wyborach?
- Po wyborach tylko Sojusz będzie gwarantem, że w Polsce coś się zmieni. Będziemy dążyli do pozytywnych i bardzo koniecznych zmian w kraju. Bo w tej chwili Platforma Obywatelska chce utrzymać władzę dla władzy.

Ale czy to będzie dobre dla Polski?
Nie, bo przez cztery lata mieliśmy przykład złego rządzenia, nicnierobienia, pięknych haseł i ruchów propagandowych. A patrząc na to, co się dzieje, widać, że nie przeprowadzono żadnych reform, nie zrobiono nic, żeby poprawić nasz byt. Oni mówią, że są nowoczesną partią, gotową na zmiany, a w piątek to właśnie głosami PO wprowadzono do Sejmu bardzo restrykcyjny projekt ustawy aborcyjnej. To oznacza, że pod ich rządami nic się nie zmieni.
- Dlaczego wyborcy powinni zagłosować na SLD?
- Bo mamy program, bo to w czasach naszych rządów Polska weszła do NATO i Unii Europejskiej. Sojusz się zmienił, jest nowoczesną partią, która nie boi się drażliwych tematów i zmian.
Czy SLD ma już gotowe listy wyborcze? Kto będzie liderem na Podkarpaciu?
- Lider na Podkarpaciu jest tylko jeden. To Tomek Kamiński. Pełne listy przedstawimy do końca lipca. Ale listy nie są najważniejsze, najważniejszy jest program.
- W tej chwili podkarpackie SLD ma w Sejmie dwóch reprezentantów. Na ile mandatów liczy pan w tych wyborach?
- Każdy chce mieć jak najwięcej swoich przedstawicieli w Sejmie, ale ja mam zasadę, że nigdy przed ostatecznym werdyktem, który należy do wyborców, nie staram się wróżyć, jak to będzie. Liczymy na dobry wynik.
- Czy na listach Sojuszu będą kobiety?
- Oczywiście, że tak. Ustawa nas do tego zobowiązuje. Na naszych listach będzie około 40 procent kobiet. I są to znakomite kandydatki, które w naszych szeregach działają od lat.
- Czy na listach znajdą się Marta Niewczas, radna miasta Rzeszowa, i Anna Kowalska, wicemarszałek województwa?
- Na razie nie odpowiem na to pytanie. Przedstawimy listy pod koniec lipca.
Źródło: Nowiny