joomla templates top joomla templates template joomla

Miller o expose Kopacz

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Miller o expose Kopacz: Zabrakło informacji o sposobie sfinansowania obietnicZdaniem przewodniczącego SLD Leszka Millera w środowym expose premier Ewy Kopacz zabrakło kilku kluczowych kwestii, w tym odpowiedzi na pytanie, jak zostaną sfinansowane liczne, kosztowne obietnice. 

Pani premier nic też nie powiedziała na temat dialogu społecznego, nie odniosła się do żadnych kwestii dotyczących problemów równościowych – wskazał były premier. Leszek Miller zauważył, że brak informacji o tym, w jaki sposób zostaną sfinansowane zamierzenia rządu Ewy Kopacz jest bardzo znamienny, bo „w dotychczasowej historii premierów, którzy do tej pory wygłaszali expose w Sejmie, padały takie wyliczenia”.

Wczoraj jednak tak się nie stało. Prowadzimy zatem analizę, żeby odpowiedzieć na te wszystkie pytania – powiedział Miller. Dodał, że okazją do sprawdzenia, czy przynajmniej na część z tych zamiarów premier Ewy Kopacz znajdzie finansowanie będzie dyskusja nad projektem budżetu na przyszły rok, która w Sejmie zapowiedziana jest na przyszły tydzień. Przewodniczący SLD wskazał również na brak w expose kwestii dotyczących dialogu społecznego.

Wiemy, że Komisja Trójstronna nie pracuje, dialog między rządem, związkami zawodowymi i pracodawcami został zamrożony i szkoda, że zabrakło takiego impulsu, który mógłby ten dialog ożywić – powiedział Leszek Miller. Zwrócił też uwagę na to, że premier Ewa Kopacz nie odniosła się do żadnych kwestii dotyczących problemów równościowych.

Nie powiedziała, czy będzie się starać o to, żeby jak najszybciej ratyfikować konwencję Rady Europy o zapobieganiu przemocy, co się stanie z rządowym projektem ustawy o zapłodnieniu in vitro i czy będzie podjęty jakiś wysiłek, żeby Polska ratyfikowała pełen tekst Karty Praw Podstawowych – dodał Leszek Miller.