joomla templates top joomla templates template joomla

Gawkowski: Bez obaw!

sld.org.pl ; Krzysztof Gawkowski włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Od wielu miesięcy w skutek rządów Platformy Obywatelskiej jesteśmy zmuszeni narzekać na wiele rzeczy. Najgorszy jest jednak fakt, że wśród niezadowolonych Polaków coraz więcej jest młodych i wykształconych ludzie, którzy często są albo w trakcie studiów albo świeżo po nich. Mają swoje pasje i chcą w życiu coś osiągnąć. To ludzie, którzy chcą dać sobie szansę i jednocześnie chcą ją wykorzystać jak najlepiej. Żeby to zrobić muszą jednak tę szansę najpierw otrzymać od kraju, w którym żyją.

Młodzi ludzie nie są zadowoleni z warunków panujących w Polsce. A jakby tego było mało Premier Donald Tusk i Prezydent Bronisław Komorowski nie robią nic aby nie borykali się oni z bezrobociem i niską płacą. Przecież niczym trudnym jest domyślić się, że każdy marzy o godnym życiu, w którym słowo luksus nie będzie zapisane złotym pisakiem dostępnym tylko dla nielicznych. Młodzi mają na uwadze swoją przyszłość i dlatego już teraz się o nią martwią. Chcą po prostu wejść w dorosłość bez obaw i ja doskonale ich rozumiem. Sam nie tak dawno należałem do tych, którzy kroczyli ku samodzielności, którzy w którymś momencie życia w końcu musieli przekroczyć bramę i wejść do świata dorosłych. Wiem, co to znaczy. Wiem też, że gdybym miał to zrobić teraz to również sprzeciwiłbym się temu, co robi rząd.

Cieszę się, że nie jest mi dane wchodzić w dorosłość teraz, kiedy władze sprawuje Platforma Obywatelska. Pamiętam mój okres studiów i rządy SLD. Nie bałem się przyszłości i wierzyłem, że będzie dobrze. Dziś sam będąc członkiem Sojuszu wiem, że mamy na to sposób i sprawimy by młodzi ludzi weszli w swoją dorosłość bez obaw. Wracając do PO to jej liderzy już dawno zapomnieli o słowach z kampanii wyborczej 2007 roku. Nie mają również czasu na to aby pomyśleć o programie, który zmieniłby nasz kraj w przyszłości. Co Platforma Obywatelska zaproponowała młodym ludziom? Potrafią jedynie posługiwać się figurami retorycznymi, zamydlaniem oczu i sztuczkami parowskimi. To głównie na tym polega polityka drużyny Donka. Nie ma tu konkretów i przede wszystkim nie ma działań. Są za to same słowa w żaden sposób niezamieniane w czyn i wielkie fety, gdzie platformersi świętują swoją „ wielkość”.

Sojusz Lewicy Demokratycznej zaprezentował już nie jeden blok programowy na najbliższe wybory. Kolejne są już w niedalekiej perspektywie, a wśród nich program dla młodych ludzi. Już dziś możecie zapoznać się z raportem, w którym eksperci współpracujący z Ośrodkiem Myśli Społecznej im. F. Lassalle’a poddają analizie sytuację młodego pokolenia w naszym kraju. (http://dl.dropbox.com/u/2372352/raport_bez-obaw.pdf). Raport ten został wydany dzięki Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Znajdziecie w nim między innymi informacje na temat barier, które uniemożliwiają młodym Polakom wejście w dorosłe życie. Zawarta jest tam również informacja o tym „jak odzyskać stracone pokolenie”. Sojusz Lewicy Demokratycznej w oparciu o ten raport stworzy program dla młodych ludzi i dołożymy wszelkich starań by młode pokolenie nie było pokoleniem straconym.

Krzysztof Gawkowski