joomla templates top joomla templates template joomla

"Pewny Start" dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Seria podręczników PWN Wydawnictwa Szkolnego

M.K./Myszkow.name, źródło/dostawca: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

PWN Wydawnictwo Szkolne wyszło naprzeciw uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przedstawiając serię materiałów edukacyjnych "Pewny Start". - Zauważyliśmy, że w edukacji uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym brakuje kompleksowego zestawu materiałów do edukacji. 

Na kieleckim osiedlu zbudowano... pół boiska. Na całość zabrakło pieniędzy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Grają do jednej bramki, bo tylko jedną mają. Elegancka, z siatką, a murawa sztuczna i wysokie ogrodzenie, ale wszystko urywa się w połowie boiska. Dalej jest błoto. Wojciech Radomski, prezes kieleckiej spółdzielni "Na stoku” tłumaczy, że na całe boisko nie wystarczyło funduszy, ponieważ limit jednego tzw. małego projektu wynosi 100 tys. zł. 

„Chcielibyśmy, aby w pamięci rodaków pozostały wiadomości nieinterpretowane błędnie”. Uroczystości przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

- Zbliżamy się do końca życia i chcielibyśmy, aby w pamięci współczesnych nam rodaków i przyszłych pokoleń pozostały wiadomości nieinterpretowane błędnie - mówił Leszek Żukowski, prezes zarządu głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej podczas uroczystości przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie, związanych z 72. rocznicą wybuchu powstania warszawskiego. 

Zmarł Andrzej Urbański

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

W piątek rano zmarł Andrzej Urbański, były szef kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego i były prezes telewizji publicznej. Miał 62 lata, walczył z chorobą nowotworową. Andrzej Urbański był politykiem, dziennikarzem i publicystą. 

Pożegnanie Marii Czubaszek

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

W Warszawie odbył się pogrzeb Marii Czubaszek. Pisarka, satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka, dziennikarka, zmarła w wieku 76 lat. Pożegnali ją rodzina i przyjaciele. Maria Czubaszek została pochowana na warszawskich Powązkach Wojskowych. 

Chyba jedyna osoba, która nie wierzy - Frasyniuk: Nie wierzę w jakąkolwiek współpracę Lecha Wałęsy z SB

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

- Nie wierzę w jakąkolwiek współpracę Lecha Wałęsy z SB. Nie wierzę w żadne jego donosicielstwo - mówi Władysław Frasyniuk w związku z przejęciem przez Instytut Pamięci Narodowej dokumentów dotyczących TW "Bolka". Były działacz opozycji w czasach PRL podkreśla, że dochodziło do kontaktów SB z Lechem Wałęsą, ale celem spotkań przywódcy "Solidarności" z agentami bezpieki była ochrona jego i jego rodziny.