joomla templates top joomla templates template joomla

"Pewny Start" dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Seria podręczników PWN Wydawnictwa Szkolnego

M.K./Myszkow.name, źródło/dostawca: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

PWN Wydawnictwo Szkolne wyszło naprzeciw uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przedstawiając serię materiałów edukacyjnych "Pewny Start". - Zauważyliśmy, że w edukacji uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym brakuje kompleksowego zestawu materiałów do edukacji. 

Warszawa czci pamięć powstańców w 72. rocznicę patriotycznego zrywu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

1 sierpnia mieszkańcy stolicy oddają hołd bohaterom powstania warszawskiego. Na Ochocie uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów przy tablicy upamiętniającej podpisanie przez gen. Antoniego Chruściela "Montera" rozkazu rozpoczęcia powstania. 

Przejmujące przemówienie Prezydenta Andrzeja Dudy do Powstańców

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Jesteście nie tylko bohaterami powstania, jesteście też wychowawcami i wzorem, jesteście tymi, w których wpatrzone są oczy młodego pokolenia - tymi słowami zwrócił się do powstańców warszawskich prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji zbliżającej się 72. rocznicy wybuchu powstania.

Pożegnanie Marii Czubaszek

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

W Warszawie odbył się pogrzeb Marii Czubaszek. Pisarka, satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka, dziennikarka, zmarła w wieku 76 lat. Pożegnali ją rodzina i przyjaciele. Maria Czubaszek została pochowana na warszawskich Powązkach Wojskowych. 

Na kieleckim osiedlu zbudowano... pół boiska. Na całość zabrakło pieniędzy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Grają do jednej bramki, bo tylko jedną mają. Elegancka, z siatką, a murawa sztuczna i wysokie ogrodzenie, ale wszystko urywa się w połowie boiska. Dalej jest błoto. Wojciech Radomski, prezes kieleckiej spółdzielni "Na stoku” tłumaczy, że na całe boisko nie wystarczyło funduszy, ponieważ limit jednego tzw. małego projektu wynosi 100 tys. zł. 

„Chcielibyśmy, aby w pamięci rodaków pozostały wiadomości nieinterpretowane błędnie”. Uroczystości przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

- Zbliżamy się do końca życia i chcielibyśmy, aby w pamięci współczesnych nam rodaków i przyszłych pokoleń pozostały wiadomości nieinterpretowane błędnie - mówił Leszek Żukowski, prezes zarządu głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej podczas uroczystości przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie, związanych z 72. rocznicą wybuchu powstania warszawskiego. 

Zmarł Andrzej Urbański

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

W piątek rano zmarł Andrzej Urbański, były szef kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego i były prezes telewizji publicznej. Miał 62 lata, walczył z chorobą nowotworową. Andrzej Urbański był politykiem, dziennikarzem i publicystą. 

Starcie gimnazjalistów z królową nauk. Drugi dzień egzaminów za nimi

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj nauka i edukacja

Ponad 360 tys. uczniów III klas gimnazjów w całym kraju pisało dziś egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej - drugą część obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego. - Nie było bardzo trudno. Wiem, że w poprzednich latach egzaminy były trudniejsze - powiedziała jedna z uczennic gimnazjum nr 12 w Szczecinie.