joomla templates top joomla templates template joomla

Kiedyś urzędował tam Hilter - dziś Wilczy Szaniec zajął komornik

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

Po batalii sądowej Wilczy Szaniec - dawna kwatera Adolfa Hitlera - wraca do majątku Skarbu Państwa. Dotychczasowy prywatny dzierżawca nie płacił czynszu i nie dbał o rozwój obiektu. Na terenie obiektu pojawił się komornik, by wszystko spisać i przekazać Lasom Państwowym, które w imieniu Skarbu Państwa zarządzają byłą kwaterą Hitlera. 

Prezydent Duda o WOŚP: Wspieramy, z żoną wrzuciliśmy pieniądze do puszki

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

Prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - wrzucając datki do puszki i przekazując przedmioty na licytację. Dziennikarzom udało się porozmawiać z prezydentem po konkursie skoków narciarskich w Wiśle, gdzie Duda dopingował polskich skoczków. 

Wielki finał WOŚP. Poszło Światełko do Nieba

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to tradycyjne Światełko do Nieba. O godz. 20 w dziesiątkach miast w Polsce odbył się pokaz fajerwerków. Przez cały dzień na ulice całego kraju i za granicą wyszło ok. 120 tys. wolontariuszy. 

Para prezydencka w Orszaku Trzech Króli. "Pokoju i dobra potrzebuje każdy człowiek"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

Para prezydencka wzięła udział w Orszaku Trzech Króli w Cieszynie. Orszakowi przyświeca franciszkańskie pozdrowienie "Pokój i Dobro". Prezydent Andrzej Duda mówił, że właśnie tego potrzebuje każdy człowiek. Podkreślił też, że Cieszyn jest miastem wielu kultur, bo żyje tam też liczna społeczność ewangelicka.

Nie żyje Andrzej Wajda. Wybitny polski reżyser miał 90 lat

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

Nie żyje Andrzej Wajda. Wybitny polski reżyser miał 90 lat. W 2000 roku otrzymał Oscara za całokształt twórczości. Był także Kawalerem Orderu Orła Białego. Do jego najbardziej znanych filmów należą: "Popiół i diament", "Człowiek z marmuru", "Człowiek z żelaza" czy "Katyń". 

Prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński wzięli udział w uroczystym pokazie filmu "Smoleńsk"

TVN24/x-news; video/foto: youtube/KinoSwiatPL włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

Prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i prezes PiS - Jarosław Kaczyński oraz ministrowie i parlamentarzyści wzięli udział w uroczystym pokazie filmu "Smoleńsk". Premiera odbyła się w poniedziałek (05.09) wieczorem w Teatrze Wielkim w Warszawie. Film Antoniego Krauzego trafi do kin w piątek.