joomla templates top joomla templates template joomla

Kiedyś urzędował tam Hilter - dziś Wilczy Szaniec zajął komornik

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

Po batalii sądowej Wilczy Szaniec - dawna kwatera Adolfa Hitlera - wraca do majątku Skarbu Państwa. Dotychczasowy prywatny dzierżawca nie płacił czynszu i nie dbał o rozwój obiektu. Na terenie obiektu pojawił się komornik, by wszystko spisać i przekazać Lasom Państwowym, które w imieniu Skarbu Państwa zarządzają byłą kwaterą Hitlera. 

Para prezydencka w Orszaku Trzech Króli. "Pokoju i dobra potrzebuje każdy człowiek"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

Para prezydencka wzięła udział w Orszaku Trzech Króli w Cieszynie. Orszakowi przyświeca franciszkańskie pozdrowienie "Pokój i Dobro". Prezydent Andrzej Duda mówił, że właśnie tego potrzebuje każdy człowiek. Podkreślił też, że Cieszyn jest miastem wielu kultur, bo żyje tam też liczna społeczność ewangelicka.

Prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński wzięli udział w uroczystym pokazie filmu "Smoleńsk"

TVN24/x-news; video/foto: youtube/KinoSwiatPL włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

Prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i prezes PiS - Jarosław Kaczyński oraz ministrowie i parlamentarzyści wzięli udział w uroczystym pokazie filmu "Smoleńsk". Premiera odbyła się w poniedziałek (05.09) wieczorem w Teatrze Wielkim w Warszawie. Film Antoniego Krauzego trafi do kin w piątek.