joomla templates top joomla templates template joomla

"Wprowadzenie do obiegu planowane na luty 2017 roku". Prezes NBP zaprezentował nowy banknot o nominale 500 złotych

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

Prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka zaprezentował nowy banknot o nominale 500 złotych. Widnieje na nim wizerunek króla Jana III Sobieskiego. - Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku i rosnące koszty utrzymania zapasu strategicznego NBP, który dzisiaj trzymamy w banknotach o nominałach 100 i 200 złotych - powiedział Belka. Banknot o nominale 500 złotych ma trafić do obiegu w lutym 2017 roku.

"Zakończcie bankowe bezprawie". Protest "frankowiczów" w Warszawie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

Ulicami Warszawy przeszła ogólnopolska manifestacja "osób oszukanych przez banki". - Prosimy i żądamy, aby prezydencki projekt ustawy trafił wreszcie do Sejmu, teraz, a nie za dwa kolejne miesiące - domagali się uczestnicy akcji. 

Przewoźnicy zgodzili się na twarde negocjacje z Rosjanami. Nie planują protestów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

Przewoźnicy, którzy nie mają zezwoleń transportowych na wjazd do Rosji, zgodzili się na dalsze twarde negocjacje i nie planują protestów. W poniedziałek (08.02) wieczorem zarząd Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych spotkał się w Białej Podlaskiej z przewoźnikami, aby porozmawiać o ich sytuacji w związku z brakiem porozumienia w sprawie zezwoleń na wjazd do Rosji. 

Analityk Moody's o plusach i minusach polskiej gospodarki

TVN24 Biznes i Świat/x-news włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

Główny analityk agencji Moody's na Polskę Sarah Carlson pytana o mocne strony polskiej gospodarki, podkreśla jej wysoką odporność na kryzys. - Widzieliśmy to w bardzo trudnym okresie dla światowej gospodarki, szczególnie w Europie w ostatnich latach. Fakt, że sąsiedzi i partnerzy handlowi Polski doświadczali tak dużych trudności, a Polska utrzymała dodatnie tempo wzrostu gospodarczego jest imponujący. 

Jest już 16 ognisk afrykańskiego pomoru świń

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

W województwie mazowieckim odkryto pierwsze ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF). Jest to zarazem szesnaste ognisko ASF w Polsce. Pierwsze przypadki zostały wykryte na Podlasiu. Podlaski wojewódzki lekarz weterynarii Henryk Grabowski podkreśla, że za rozprzestrzenianie się wirusa w dużej mierze ponoszą winę ludzie.

FRAC popiera zakaz handlu w niedziele

Agencja TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

- Popieramy zakaz handlu w niedzielę z myślą o pracownikach, którzy też potrzebują wolnego czasu na odpoczynek - mówi Andrzej Raus, rzecznik prasowy sieci Frac. Raus zwraca uwagę na to, że sytuacja w konkurencyjnych firmach z obcym kapitałem jest zupełnie inna. 

NBP wprowadza nowy banknot 200 zł. "Najnowocześniejsze zabezpieczenia na świecie"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu zmodernizowane banknoty o nominale 200 zł z najnowocześniejszymi zabezpieczeniami. Na przedniej stronie banknotu znajduje się ozdobny element graficzny, płynnie zmieniający kolor ze złotego na zielony - tzw. królewski symbol. 

Banki podnoszą opłaty. Bankierzy "zaproszeni" na dywanik komisji finansów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

- Banki, które podnoszą teraz opłaty ze względu na nowy podatek łamią prawo - stwierdził Andrzej Jaworski, szef sejmowej komisji finansów publicznych. Dodał, że tzw. ustawa o podatku bankowym zakazuje takich praktyk. W lutym szefowie banków zostaną zaproszeni na posiedzenie komisji, na której zostaną poproszeni o złożenie wyjaśnień.