joomla templates top joomla templates template joomla

Zgoda na koncentrację: Yazaki Corporation

uokik.gov.pl ; Małgorzata Cieloch włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altPrezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie kontroli przez spółkę Yazaki Corporation kontroli nad Cable International
Przedsiębiorstwa działają na rynku produkcji i sprzedaży wiązek samochodowego okablowania elektrycznego. W wyniku koncentracji Yazaki Corporation przejmie kontrolę nad Cable International oraz jej spółkami zależnymi. Jedną z nich będzie Cablelettra Poland w Mikołowie.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.
Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.