joomla templates top joomla templates template joomla

Bez porozumienia w Centrum Zdrowia Dziecka. Dziś kolejna tura rozmów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Przerwano negocjacje pielęgniarek i przedstawicieli Centrum Zdrowia Dziecka, nie ma porozumienia. Kolejna tura rozmów rozpocznie się w środę w południe. Zdaniem dyrekcji szpitala, pielęgniarki przedstawiły nowe żądania, pielęgniarki zaprzeczyły jednak tym doniesieniom. 

50 tys. osób bez ogrzewania. Awaria sieci ciepłowniczej w Krakowie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Ok. 50 tys. mieszkańców Krakowa pozostaje bez ogrzewania w związku z awarią sieci ciepłowniczej. Jej przyczyną najprawdopodobniej jest pęknięcie rury przy ul. Radzikowskiego. Według służb przerwa w dostawie ciepła może potrwać do późnego wieczora.

Ustawa o leczeniu niepłodności już działa, zabiegi in vitro wstrzymane. "Czekamy na pozwolenie"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Wraz z początkiem listopada w życie weszła ustawa o leczeniu niepłodności. W związku z tym część klinik przeprowadzających zabiegi zapłodnienia pozaustrojowego wstrzymała leczenie, bo musi wystąpić o zatwierdzenie tzw. programu dostosowawczego swoich placówek. - Zrobiliśmy przerwę w wykonywaniu zabiegów in vitro - informuje Grzegorz Mrugacz z kliniki "Bocian" w Białymstoku.

Dziesiąty dzień strajku głodowego pielęgniarek w Rybniku.

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Już dziesiąty dzień trwa strajk głodowy pielęgniarek z bloku operacyjnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku. W placówce odbyła się konferencja z inicjatywy zakładowych organizacje NSZZ "Solidarność" oraz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych poświęcona protestowi. 

Kolejna obietnica wyborcza PiS w realizacji. Wzdłuż Wisły powstaną porty przeładunkowe, rzeką popłynie transport kontenerowy. Tak zapowiadano w kampanii

T.W./eSerwis.info; info: woj. kujawsko-pomorkie; fot: Mikołaj Żeżyński/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Porozumienie zakładające współpracę na rzecz zrównoważonego rozwoju regionu wodnego Dolnej Wisły podpisali dzisiaj w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim wojewodowie: mazowiecki, pomorski, warmińsko-mazurski i kujawsko-pomorski. 

Morawiecki: Nie planujemy żadnych interwencji walutowych

TVN24 Biznes i Świat/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Minister rozwoju Mateusz Morawiecki zapewnił, że „nie jest planowana żadna interwencja walutowa w związku z przeceną złotego. - W dłuższej perspektywie zależałoby nam, żeby utrzymać wahania ceny "złotówki" w granicach 4,10-4,40. 

Prorektor ds. studenckich UTP w Bydgoszczy zawieszony po śmierci studentki na imprezie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

- Imprezy organizowane przez studentów są imprezami, które podlegają Ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych - przypomniała minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska po śmierci studentki podczas otrzęsin na Uniwersytecie Techniczno-Przyrodniczym. Dodała, że do tej pory - niesłusznie - były one traktowane jako imprezy wewnętrzne, niepodlegające surowym regulacjom prawnym.