joomla templates top joomla templates template joomla

Kolejna obietnica wyborcza PiS w realizacji. Wzdłuż Wisły powstaną porty przeładunkowe, rzeką popłynie transport kontenerowy. Tak zapowiadano w kampanii

T.W./eSerwis.info; info: woj. kujawsko-pomorkie; fot: Mikołaj Żeżyński/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Porozumienie zakładające współpracę na rzecz zrównoważonego rozwoju regionu wodnego Dolnej Wisły podpisali dzisiaj w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim wojewodowie: mazowiecki, pomorski, warmińsko-mazurski i kujawsko-pomorski. 

Ustawa o leczeniu niepłodności już działa, zabiegi in vitro wstrzymane. "Czekamy na pozwolenie"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Wraz z początkiem listopada w życie weszła ustawa o leczeniu niepłodności. W związku z tym część klinik przeprowadzających zabiegi zapłodnienia pozaustrojowego wstrzymała leczenie, bo musi wystąpić o zatwierdzenie tzw. programu dostosowawczego swoich placówek. - Zrobiliśmy przerwę w wykonywaniu zabiegów in vitro - informuje Grzegorz Mrugacz z kliniki "Bocian" w Białymstoku.

Prorektor ds. studenckich UTP w Bydgoszczy zawieszony po śmierci studentki na imprezie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

- Imprezy organizowane przez studentów są imprezami, które podlegają Ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych - przypomniała minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska po śmierci studentki podczas otrzęsin na Uniwersytecie Techniczno-Przyrodniczym. Dodała, że do tej pory - niesłusznie - były one traktowane jako imprezy wewnętrzne, niepodlegające surowym regulacjom prawnym.

Polska proteza serca wszczepiona świni. Religa Heart PED nadzieją dla chorych dzieci

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Połączony zespół lekarzy ze śląskiego Centrum Medycyny Doświadczalnej i założonej przez profesora Zbigniewa Religę Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii przeprowadził serię prób wszczepienia zwierzęciu pierwszej, polskiej protezy serca. Religa Heart PED to pompa zewnętrzna przeznaczona dla chorych dzieci.