joomla templates top joomla templates template joomla

Para prezydencka w Orszaku Trzech Króli. "Pokoju i dobra potrzebuje każdy człowiek"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

Para prezydencka wzięła udział w Orszaku Trzech Króli w Cieszynie. Orszakowi przyświeca franciszkańskie pozdrowienie "Pokój i Dobro". Prezydent Andrzej Duda mówił, że właśnie tego potrzebuje każdy człowiek. Podkreślił też, że Cieszyn jest miastem wielu kultur, bo żyje tam też liczna społeczność ewangelicka.

W KODzie jedna wielka kłótnia? Sam Kijowski twierdzi, że jest człowiekiem honoru

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Niewątpliwie doszło do pewnej niezręczności, sytuacja wymaga wyjaśnienia i nad tym pracujemy - powiedział Mateusz Kijowski. Lider Komitetu Obrony Demokracji odniósł się w ten sposób do publikacji medialnych, które podały, że pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do jego firmy i żony Magdaleny Kijowskiej.

Członkowie KOD: Nie wiedzieliśmy, że firma M. Kijowskiego prowadzi naszą stronę internetową

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Członkowie zarządu Komitetu Obrony Demokracji poinformowali na konferencji prasowej, że nie wiedzieli, że firma Mateusza Kijowskiego jest odpowiedzialna za prowadzenie strony internetowej organizacji. - Od początku istnienia Komitetu Obrony Demokracji były wysyłane takie komunikaty, że wszyscy w KOD-zie robią wszystko za darmo. (…) 

Zandberg i Partia Razem już zaciera ręce po wpadkach Kijowskiego. "Uśmiecha się" do lewicowej cześci KODu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Nie ma wątpliwości, że to są przyzwoici ludzi, których do działania zmobilizowało zaniepokojenie o demokracje, o to, co PiS wyczynia z instytucjami – powiedział Adrian Zandberg o członkach KOD. Członek Partii Razem komentował medialne doniesienia, które informowały, że pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do jego firmy i żony Magdaleny Kijowskiej.

Lider KOD powinien odejść? "To kwestia poczucia honoru i własnej uczciwości"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Jeśli wyniki audytu będą wątpliwe Mateusz Kijowski powinien podjąć męską decyzję i pożegnać się z Komitetem Obrony Demokracji - powiedział Radomir Szumełda, wiceprzewodniczący KOD. Odniósł się do informacji, że do firmy informatycznej Kijowskiego i jego żony miały trafiać pieniądze ze zbiórek publicznych Komitetu Obrony Demokracji. 

Liderzy stowarzyszenia KOD nie mieli pojęcia o "finansowych przekrętach" Mateusza Kijowskiego. Są zdziwieni. Okazuje się, że kto inny prowadził stronę www

T.W/eSerwis.info; video,foto: TVP info/facebook włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Liderzy stowarzyszenia KOD nie mieli pojęcia o finansowych "przekrętach" Mateusza Kijowskiego. Są zdziwieni. Sprawa jest rozwojowa, bo okazuje się, że bardzo prawdopodobne, że ktoś inny zajmował się stroną i nie dostawał za to wynagrodzenia.

"Politycy powinni być jak żona Cezara". Schetyna o sprawie lidera KOD

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Trzeba to jak najszybciej wyjaśnić i pokazać. Jestem przekonany, że Mateusz Kijowski to zrobi - powiedział Grzegorz Schetyna. Przewodniczący PO skomentował w ten sposób informacje o przejęciu pieniędzy ze zbiórek publicznych Komitetu Obrony Demokracji przez lidera organizacji Mateusza Kijowskiego. 

Mateusz Kijowski "znalazł sobie źródło utrzymania" był nim, sam KOD, który "doił" z pieniędzy. Miał na nim zarobić 90 tys. A KOD to "podobno" działalność społeczna

T.W./eSerwis.info; video: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Te informacje nie były tajne i wiele osób zawsze o tym wiedziało. Prowokacją jest rozesłanie tych dokumentów do wielu redakcji jednego dnia - powiedział lider KOD Mateusz Kijowski. Według ustaleń mediów, do jego spółki miały trafić pieniądze zgromadzone przez Komitet Obrony Demokracji.