joomla templates top joomla templates template joomla

"Politycy powinni być jak żona Cezara". Schetyna o sprawie lidera KOD

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Trzeba to jak najszybciej wyjaśnić i pokazać. Jestem przekonany, że Mateusz Kijowski to zrobi - powiedział Grzegorz Schetyna. Przewodniczący PO skomentował w ten sposób informacje o przejęciu pieniędzy ze zbiórek publicznych Komitetu Obrony Demokracji przez lidera organizacji Mateusza Kijowskiego. 

Historia barierek pod sejmem rozwiązana. KOD zapowiadał wielotysięczną demonstrację przyszło kilkadziesiąt osób

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info; video: TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Miało przyjść wiele tysięcy osób na demonstrację opozycji pod sejmem zainstalowano więc barierki, a pojawiło się kilkadziesiąt osób. Policjanci tego dnia się nudzili. Duża liczba policjantów, zainstalowane barierki odgradzające sejm od społeczeństwach, teren strzeżonymi przez funkcjonariuszy i radiowozy policji. 

"Do czasu wprowadzenia nowych zasad, będą obowiązywały obecne"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Dziennikarze będą mieli dostęp do posłów i senatorów w sposób nieskrępowany - zapewnił marszałek Senatu Stanisław Karczewski po spotkaniu z przedstawicielami mediów. Przekazał, że do czasu wprowadzenia nowych zasad organizacji pracy mediów w parlamencie, będą obowiązywały te dotychczasowe. 

Prezydent podpisał ustawę ws. wieku emerytalnego. "Jeżeli ktoś będzie chciał pracować, to będzie mógł nadal pracować"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę obniżającą wiek emerytalny. Przewiduje obniżenie od 1 października 2017 r. wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. - Tę sprawę traktowaliśmy i traktujemy jako niezmiernie ważną - powiedział prezydent tuż pod podpisaniu ustawy. 

Mateusz Kijowski "znalazł sobie źródło utrzymania" był nim, sam KOD, który "doił" z pieniędzy. Miał na nim zarobić 90 tys. A KOD to "podobno" działalność społeczna

T.W./eSerwis.info; video: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Te informacje nie były tajne i wiele osób zawsze o tym wiedziało. Prowokacją jest rozesłanie tych dokumentów do wielu redakcji jednego dnia - powiedział lider KOD Mateusz Kijowski. Według ustaleń mediów, do jego spółki miały trafić pieniądze zgromadzone przez Komitet Obrony Demokracji. 

Policja o okolicznościach śmierci 21-latka

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Już ponad 20 osób zatrzymała policja po zamieszkach, do jakich doszło w niedzielę (01.01) w Ełku po śmierci 21-letniego Daniela. Mężczyzna zginął w noc sylwestrową od ciosów nożem, zadanych mu przed barem z kebabami. 

Sylwester w Polsce. Prawie dwa tysiące interwencji, ponad tysiąc pożarów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Przez całą sylwestrową sobotę i niedzielę do godz. 6 rano straż pożarna w całym kraju interweniowała 1865 razy, gasząc 1044 pożary. To o 340 takich przypadków mniej niż w poprzednim roku. - 34 osoby zostały ranne, trzy zginęły - poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej, Paweł Frątczak.