joomla templates top joomla templates template joomla

Platforma Obywatelska strzeliła focha, Petru wycofuje się rakiem

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Niestety, nie ma porozumienia - mówił szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz po spotkaniu liderów partii z marszałkiem Senatu. - Najpierw PiS zwlekał z tym spotkaniem, potem PO strzeliła focha i nie przyszła na spotkanie, a teraz przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru rakiem wycofuje się ze swojej propozycji przegłosowania poprawek w Sejmie - dodał. 

Budżet jest w senacie. Nic dziwnego, że to ja zajmuję się tą sprawą

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wiadomości krajowe

Stanisław Karczewski nie podziela argumentu, jakoby to marszałek sejmu powinien spotykać się z opozycją w celu rozwiązania kryzysu w niższej izbie parlamentu. Stanisław Karczewski podkreślił, że skoro po głosowaniu posłów w sali kolumnowej ustawa budżetowa trafiła do senatu, to on, a nie marszałek sejmu powinien prowadzić rozmowy w liderami partii opozycyjnych. 

Para prezydencka w Orszaku Trzech Króli. "Pokoju i dobra potrzebuje każdy człowiek"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

Para prezydencka wzięła udział w Orszaku Trzech Króli w Cieszynie. Orszakowi przyświeca franciszkańskie pozdrowienie "Pokój i Dobro". Prezydent Andrzej Duda mówił, że właśnie tego potrzebuje każdy człowiek. Podkreślił też, że Cieszyn jest miastem wielu kultur, bo żyje tam też liczna społeczność ewangelicka.

Zandberg i Partia Razem już zaciera ręce po wpadkach Kijowskiego. "Uśmiecha się" do lewicowej cześci KODu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Nie ma wątpliwości, że to są przyzwoici ludzi, których do działania zmobilizowało zaniepokojenie o demokracje, o to, co PiS wyczynia z instytucjami – powiedział Adrian Zandberg o członkach KOD. Członek Partii Razem komentował medialne doniesienia, które informowały, że pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do jego firmy i żony Magdaleny Kijowskiej.

W KODzie jedna wielka kłótnia? Sam Kijowski twierdzi, że jest człowiekiem honoru

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Niewątpliwie doszło do pewnej niezręczności, sytuacja wymaga wyjaśnienia i nad tym pracujemy - powiedział Mateusz Kijowski. Lider Komitetu Obrony Demokracji odniósł się w ten sposób do publikacji medialnych, które podały, że pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do jego firmy i żony Magdaleny Kijowskiej.