joomla templates top joomla templates template joomla

Policjanci zlikwidowali plantację konopi

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altPolicjanci z Posterunku Policji w Klimontowie, wspólnie z kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, zlikwidowali plantację konopi indyjskich i zatrzymali 67-letniego właściciela posesji, na której się ona znajdowała. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. ponad 2 600 sadzonek prawdopodobnie konopi indyjskich i około 100 kg suszu - wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana.

Do policjantów z Posterunku Policji w Klimontowie dotarła informacja, że 67-letni mieszkaniec tej gminy może zajmować się uprawą konopi indyjskich. Wczoraj funkcjonariusze przeszukali posesję należącą do mężczyzny. Tam za zabudowaniami gospodarczymi znaleźli plantację, jak wstępnie przypuszczają policjanci, konopi indyjskich.

Łącznie zabezpieczono 2 670 rośliny w różnej fazie wzrostu (o wysokości od 5 do 100 cm). Plantacja zajmowała powierzchnię około 12 arów. Ponadto, podczas przeszukania użytkowanych przez 67-latka pomieszczeń gospodarczych, policjanci zabezpieczyli około 100 kg suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Znaleziono tam także 40 kg prawdopodobnie słomy makowej oraz sześć beczek wypełnionych cieczą niewiadomego pochodzenia. Zabezpieczone rośliny oraz susz zostaną poddane szczegółowej analizie w policyjnym laboratorium.

67-letni mężczyzna został zatrzymany. Teraz funkcjonariusze będą ustalać od jak dawna mężczyzna prowadził przestępczy proceder oraz do kogo miał trafić zabezpieczony susz.

Mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
(KWP w Kielcach/js)