joomla templates top joomla templates template joomla

Powstanie internetowy rejestr pedofilów. Kto będzie miał do niego dostęp?

Dzień Dobry TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- Musimy, jako społeczeństwo znaleźć nowe narzędzia, które pozwolą nam się lepiej bronić - powiedział Patryk Jaki. Ministerstwo Sprawiedliwości szykuje internetowy rejestr osób skazanych za pedofilię. Czy każdy będzie miał do niego dostęp? Wiceminister sprawiedliwości wyjaśnił w "Dzień Dobry TVN", jak taki rejestr będzie funkcjonował.

Zatrzymano siedmiu podejrzanych o pedofilię. Ogólnopolska akcja CBŚP

CBŚP/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kolejnych siedmiu mężczyzn podejrzanych o pedofilię. To część dużej akcji służb wymierzonej w pedofilów z całej Polski. Zatrzymani wymieniali się plikami pedofilskimi w internecie, a także nawiązywali kontakty sieciowe z dziećmi. Mężczyźni namawiali je do rozbierania się przed kamerą oraz wykonywania różnych czynności o charakterze seksualnym. 

Pracownik jednej z lubelskich parafii przez internet proponował dzieciom seks

Fakty TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z Łęcznej zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o pedofilię. Zatrzymany pracował w jednej z lubelskich parafii, w internecie miał proponować nieletnim seks. W komputerze miał wielką bazę dziecięcej pornografii. Wpadł dzięki czujnej mamie, która sprawdziła korespondencję swojej córki. 

Policjanci zatrzymali czterech pedofilów. Pedofile umawiali się przez internet z 12-latkami

Małopolska Policja/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- Małopolscy policjanci, dzięki dobrej współpracy ze społeczeństwem, w ciągu zaledwie ostatnich 10 dni zatrzymali czterech pedofilów - poinformował podinsp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Jeden z zatrzymanych mężczyzn umawiał się przez internet z dziewczynkami w wieku 12-13 lat. 

Przygotowywał zamach na Sejm. Prokurator żąda 13 lat więzienia dla Brunona Kwietnia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Prokuratura chce kary 13 lat więzienia dla Brunona Kwietnia oskarżonego o przygotowywanie zamachu na Sejm. - Nie ma nic gorszego niż podniesienie ręki na konstytucyjne organy państwa z wykorzystaniem przemocy - stwierdził prokurator Mariusz Krasoń. Jak podkreślił, czyny zarzucane Kwietniowi mają charakter terrorystyczny. 

"Pożar objął cały dom". W Prusach zginął 69-latek, jego córka i wnuk

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Trzy osoby zginęły w pożarze domu jednorodzinnego w Prusach w powiecie krakowskim. Ofiary to 69-letni mężczyzna, jego 24-letnia córka i 2,5-letni wnuczek - podała małopolska policja. Jak informuje straż pożarna, pozostali mieszkańcy budynku uciekli z domu przez okno. Przebywają obecnie w szpitalu. 

Poszukiwania Ewy Tylman w Warcie wciąż nie przynoszą efektu

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- Przez cały weekend policjanci nie zauważyli niczego podejrzanego, co mogłoby wnieść coś nowego do sprawy poszukiwania - powiedział mł. asp. Maciej Święcichowski z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, komentując akcję poszukiwawczą zaginionej Ewy Tylman. 

Rodzinna tragedia w Rudzie Śląskiej. Prokuratura: Nie żyją trzy osoby, w tym dwoje dzieci

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

W bloku przy ul. Kopalnianej w Rudzie Śląskiej znaleziono ciała zasztyletowanej rodziny. Ofiary to matka i dwoje dzieci w wieku 13 i 7 lat. Ranny ojciec trafił do szpitala. Wszyscy mieli rany kłute. - Wszczęte zostało śledztwo o zabójstwo. W tej chwili wykonywane są czynności procesowe - poinformowała Małgorzata Wasielke-Podleszańska, zastępca prokuratora rejonowego w Rudzie Śląskiej.

Legniccy policjanci postrzeli nożownika. Trafił do szpitala psychiatrycznego

LCA.pl/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

W poniedziałek wieczorem (14.12) legniccy policjanci postrzelili nożownika. O tym, że po ulicy biega uzbrojony w długi nóż mężczyzna policjantów poinformowano telefonicznie. Na widok patrolu uzbrojony 31-latek wbiegł do bramy jednego z budynków. Policjanci wbiegli za nim i oddali strzały ostrzegawcze. Gdy próbował ich zaatakować, został postrzelony w nogę. Ranny trafił do szpitala psychiatrycznego.

Policja wszczęła dochodzenie ws. kierowcy, który niemal potrącił dziecko na skrzyżowaniu w Gdańsku

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Pędzący kierowca nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych na ul. Hynka w Gdańsku, przez które przechodziła matka z dzieckiem. Kobieta w ostatniej chwili pociągnęła malucha za rękę do tyłu. Gdyby nie jej refleks, kierowca zmiótłby dziecko z jezdni. Policja wszczęła w tej sprawie dochodzenie i poszukuje kierowcy. 

Nieistotne, gdzie udowodnię swoją niewinność, czy przed sądem czy Trybunałem mówi Krzysztof Kwiatkowski prezes NIK

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- Czekam, żeby móc udowodnić swoją niewinność albo w postępowaniu przed sądem powszechnym albo przed Trybunałem Stanu - powiedział prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski. Zaznaczył, że nie jest dla niego istotne, czy sprawa będzie rozpatrywana przed sądem czy przed TS. 

Obrońca morderczyni z Rakowisk: 25 lat to za wysoki wyrok

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Prokuratur oraz obrońcy 19-letniej Zuzanny M. i 18-letniego Kamila N. zapowiadają apelację od wyroku w sprawie zabójstwa w Rakowiskach. Oboje zostali skazani na 25 lat pozbawienia wolności. Prokuratura wnioskowała o dożywocie. - Nie wykluczam apelacji po zapoznaniu się z uzasadnieniem wyroku - powiedział prokurator Marek Maksymowicz.