joomla templates top joomla templates template joomla

CBŚP rozbiło grupę podrabiającą chemię gospodarczą

CBŚP/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

CBŚP rozbiło gang handlujący chemią gospodarczą. Zatrzymano sześć osób i skonfiskowano ponad 13 tys. litrów żeli do prania. Członkowie grupy mogli narazić koncerny chemiczne na straty sięgające kilkuset tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali sześć osób, cztery z nich usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Razem z Kajetanem P. woził ciało ofiary po mieście. Taksówkarz cichym bohaterem afery kryminalnej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Właściwym bohaterem tej całej afery kryminalnej jest m.in. taksówkarz, który, gdy usłyszał o zbrodni, skojarzył dwa fakty: pasażera z tą podejrzaną paczką - mówi kryminolog prof. Brunon Hołyst, pytany o sprawę Kajetana P. Jak podkreślił, przestępstwo, którego dokonał 27-latek, przejdzie do annałów kryminalistyki jako "wyjątkowy przypadek". 

Prokuratura: Termin ekstradycji Kajetana P. zależny od złożenia przez niego zażalenia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Termin ekstradycji Kajetana P. nie jest jeszcze znany - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. - Data zależy od stanowiska podejrzanego, zależy od tego czy, będzie składał zażalenie - wyjaśnia Przemysław Nowak i dodaje, że wszystkie dokumenty niezbędne do przekazania 27-latka, zatrzymanego w środę (17.02) na Malcie, zostały już przesłane do właściwego sądu.

Nasi funkcjonariusze zbierali informacje, miejscowa policja zatrzymała Kajetana P.

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- Kajetan P. został zatrzymany przy wysiadaniu z autobusu - mówi rzecznik poznańskiej policji, która uczestniczyła w zatrzymaniu poszukiwanego 27-latka. Jak informuje Andrzej Borowiak, polscy funkcjonariusze zbierali informacje na temat miejsca pobytu Kajetana P., ale bezpośredniego zatrzymania na Malcie dokonała miejscowa policja.

Podejrzanego zatrzymano, gdy wychodził z autobusu w La Valecie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Kajetana P. maltańska policja - przy współpracy z polską - zatrzymała, gdy wysiadał z miejskiego autobusu w stolicy Malty - poinformował pełniący obowiązki komendanta głównego policji Andrzej Szymczyk. W sprawę zaangażowany był też konsulat Tunezji, gdzie prawdopodobnie chciał uciec podejrzany. 

"Policjanci zarzucają pewien rodzaj sieci". Kolejny dzień poszukiwań Poznańskiego

TVN24/x-news; fot: KSP, Warszawa włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- Policjanci zarzucają pewien rodzaj sieci. Zarzuca się ją na wszystkie miejsca, które mają związek z Poznańskim, a także miejsca perspektywiczne, czyli takie, gdzie będzie mógł się kiedyś pojawić - tłumaczy były antyterrorysta, Jerzy Dziewulski. Pierwsze czynności, które wykonali funkcjonariusze to ocena sytuacji osobistej Poznańskiego.

Policja: Sprawdzaliśmy każdą informację. Wiele z nich przyspieszyło pościg za Kajetanem P.

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- Kilkunastu policjantów, ponad siedem dni nie śpiąc, przejechało pół Europy, po to by potwierdzić miejsce pobytu poszukiwanego Kajetana P. i wskazać je policjantom z Malty - powiedział mł. insp. Marcin Szyndler, rzecznik KGP. Dodał także, że policja otrzymała wiele informacji, które przyspieszyły śledztwo. - Sprawdzaliśmy nawet te najmniej wiarygodne - powiedział Szyndler.

Kryminolog: Sprawa Kajetana P. trafi do annałów kryminalistyki

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- To w annałach kryminalistyki będzie notowane jako wyjątkowy przypadek - mówi kryminolog prof. Brunon Hołyst, komentując zatrzymanie Kajetana P. Mężczyzna podejrzany o dokonanie okrutnego mordu na młodej kobiecie był poszukiwany od dwóch tygodni przez polską policję oraz Interpol. Został zatrzymany na Malcie w środę 17.02. 

Kajetan P. już w liceum sugerował koleżance, że może uciąłby jej głowę

Dzień Dobry TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Kryminalistyk prof. Brunon Hołyst wyjaśnił, co mogło kierować Kajetanem P., który jest podejrzany o zabójstwo młodej kobiety na początku lutego tego roku. - Żył w wyimaginowanym świecie i dwutorowo planował zbrodnię. Już w liceum sugerował koleżance, że może uciąłby jej głowę - powiedział ekspert. Czy mordercę może cieszyć to, że jest o nim głośno w mediach?  

"Wielki zysk dla kultury". Obrazy J. Matejki i M. Borucińskiego odnalezione po latach

Fakty TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policja zabezpieczyła dwa zaginione w czasie wojny obrazy - ich autorami są Jan Matejko i Michał Boruciński. Przez lata uważano je za bezpowrotnie stracone, jednak niedawno ktoś wystawił je na sprzedaż. - Dzieło Jana Matejki jest wybitne. To projekt polichromii w kościele Mariackim w Krakowie, znakomity rysunek zachowany w świetnym stanie. 

Brak dowodów na podsłuchy dziennikarzy. Śledztwa nie będzie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Nie będzie śledztwa ws. inwigilacji dziennikarzy na podstawie audytu działalności policyjnej grupy z Biura Spraw Wewnętrznych. Warszawska prokuratura uznała, że nie ma do tego podstaw. - Nie zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa - mówił Przemysław Nowak, rzecznik stołecznej prokuratury.