joomla templates top joomla templates template joomla

"Wtopa Platformy Obywatelskiej". Nie sprawdzili paragonu. Takiego "fake newsa" nie puścił w obieg nawet Tomasz Karolak w wywiadzie z Tomaszem Lisem podczas wyborów prezydenckich.

info: TVP info; video: Facebook włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2019

Borys Budka, który podczas debaty w Telewizji Polskiej reprezentował Koalicję Obywatelską mocno krytykowany przez Prawo i Sprawiedliwość. – Jak często zdarza się politykom Platformy Obywatelskiej, wykazał dyletanctwo, niewiedzę i brak przygotowania merytorycznego. Lek, na który wystawiono paragon, prezentowany przez posła PO, jest akurat lekiem refundowanym – powiedział portalowi tvp.info senator PiS Jan Maria Jackowski. 
 
 
Borys Budka podczas telewizyjnej debaty wyborczej pokazał „rachunek hańby rządu”. Na paragonie, który poseł miał otrzymać od rodziny dziecka po przeszczepie widnieje nazwa przeciwwirusowego leku Valcyte. Rodzina pacjenta wykupiła dwa opakowania, za co musiała zapłacić prawie 2,1 tys. zł.
 
 
Redaktor naczelny portalu tvp.info Samuel Pereira zadzwonił do apteki, która wystawiła paragon. Szybko okazało się, że dzięki refundacji lek kosztuje 3,20 zł. Podlega refundacji od 1 września.
 
 
 
– Koszt refundowanego leku jest dla osoby ubezpieczonej zupełnie inny niż podawał poseł Budka. Próbował na tym zbudować narrację i w sposób fałszywy oskarżać PiS o sprawy, o które absolutnie nie można nas oskarżać – stwierdził Jackowski.
 
Borysa Budki bronią jednak koledzy z Platformy Obywatelskiej.
 
– Paragon jest prawdziwy. Traktuję to jako sukces całej opozycji, bo przez trzy lata za czasów ministra Arłukowicza ten lek kosztował 3,20 zł. Przez ostatnie dwa, trzy lata co dwa miesiące tu organizowałem konferencje prasowe, bo ten lek niemający zamiennika kosztował tysiąc złotych. Rósł, rósł, rósł aż doszedł do ponad tysiąca – powiedział nam senator PO Tomasz Grodzki.