joomla templates top joomla templates template joomla

Wyższe płace, emerytury, dopłaty dla rolników. Wzrost minimalnej emerytury do 1200 zł, płacy minimalnej do 3000 zł na koniec 2020 roku i 4000 zł w 2023

info: PiS; video: PiS/facebook włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2019

- Musimy skruszyć sufity, bo tylko dzięki temu będziemy mogli pójść do przodu. Dlatego proponujemy wyższe płace, podwójną trzynastą emeryturę i równe dopłaty dla rolników - mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie.
 
 
Wyjaśnił, że na koniec 2020 roku minimalna pensja będzie wynosiła 3000 złotych. Na koniec 2023 roku - 4000 złotych. W 2021 roku ogromna część emerytów otrzyma dwie „trzynastki”, a rolnicy pełne dopłaty do hektara, na prawdziwie europejskim poziomie.
 
 
- Nam chodzi o realny dobrobyt. Musimy postawić przede wszystkim na wzrost płac i dochodów społeczeństwa - oznajmił.
 
 
Jak zaznaczył, Prawo i Sprawiedliwość ma plan i system wartości, którym się kieruje.
 
- Jest on skonstruowany wokół tego co najważniejsze - godności człowieka i jego życia. Cenimy wartości heroiczne. Dążymy do zwiększania poziomu równości. Człowiek musi mieć prawo do wolności, działania i współdecydowania - ocenił.
 
 
Była Premier Beata Szydło dodała, że Prawo i Sprawiedliwość stworzyło system, dzięki któremu Polacy mogą powiedzieć, że żyje im się lepiej.
 
- Służymy obywatelom. Dotrzymujemy słowa i to gwarancja tego, że nasze propozycje, o których dziś mówimy, tzw. Hat-trick Kaczyńskiego będą zrealizowane - oznajmiła.
 
 
 
Przypomniała, że wprowadzone programy społeczne stały się motorem napędowym polskiej gospodarki.
 
- Przyszłością Polski są najmłodsi, którzy wkrótce będą przejmowali odpowiedzialność za nasz kraj. Dlatego musimy wspierać rodziny. Nie wolno nam zmarnować dobrego czasu dla Polski. Musimy go jak najlepiej wykorzystać - stwierdziła.
 
 
Premier Mateusz Morawiecki mówił, że Rząd chce Polski nowoczesnej, ale także opartej o naszą tradycję, kulturę i wiarę.
 
- Jesteśmy gwarantem wiarygodności i dalszej realizacji naszego programu. Nasz sukces wziął się z naszej ciężkiej pracy, to wielki wysiłek Prawa i Sprawiedliwości - powiedział.
 
I dodał, że „dana jest nam przepiękna polska ziemia”.
 
- To zobowiązanie, którego nie możemy zmarnować. Musimy ten skarb rozwinąć, by rozkwitł jeszcze pięknej. Wybraliśmy dobrą, szczęśliwą przyszłość dla Polski i Polaków - spuentował.