joomla templates top joomla templates template joomla

"Nowy marszałek będzie musiał być zaakceptowany przez wszystkich". Spotkanie nowych senatorów KO z kierownictwem Platformy Obywatelskiej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2019

– Marszałek musi być zaakceptowany prawie jednoznacznie przez wszystkich – powiedziała senator-elekt Koalicji Obywatelskiej, Barbara Borys-Szopa. W siedzibie Platformy Obywatelskiej odbyło się spotkanie organizacyjne z senatorami wybranymi z list Koalicji Obywatelskiej.
 
 
Borys-Szopa podkreśliła, że oczekuje w Senacie nowej kadencji innego stylu prowadzenia obrad niż w ubiegłej, gdy na czele izby stał marszałek Stanisław Karczewski z PiS.
 
 
– Żeby nic nie było w dwadzieścia minut albo do czwartej, piątej rano [rozpatrywane – red.], żeby nie było takich sytuacji, że marszałek wnosi na wokandę ustawę, a nawet nie ma na papierze niczego wydrukowanego, żeby się z tym zapoznać – mówiła senator-elekt Koalicji Obywatelskiej.
 
Borys-Szopa wątpi, by którykolwiek z opozycyjnych senatorów przeszedł na stronę Prawa i Sprawiedliwości.
 
– Zdają sobie sprawę, że uzyskali ten mandat od wyborców, a więc uczciwość i rzetelność należy się wyborcom. Myślę, że to jest nasz punkt honoru – stwierdziła Borys-Szopa.
 
Zjednoczona Prawica ma 49 senatorów, a więc do większości w stuosobowej izbie partii Jarosława Kaczyńskiego brakuje dwóch mandatów.