joomla templates top joomla templates template joomla

Niemożliwe stało się możliwe. Kukiz'15 pójdzie do wyborów wspólnie PSL. "Nie chcemy być statystami w PO-PiS-owej wojnie domowej"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2019

Klub Kukiz’15 porozumiał się z PSL w sprawie wspólnych list do parlamentu. Ugrupowania pójdą do wyborów razem jako Koalicja Polska. Decyzję ogłosili liderzy Paweł Kukiz i Władysław Kosiniak-Kamysz na konferencji prasowej w Warszawie. 

– Bez struktur nie bylibyśmy w stanie zrobić nic. Wspólnie doprowadzimy do tego, że powstanie w Polsce opcja centrowa, która skończy z partyjniactwem i która doprowadzi do budowy prawdziwego społeczeństwa obywatelskiego, gdzie wszyscy żyjemy w zgodzie i naprawdę się szanujemy – powiedział Paweł Kukiz. – Wszystkie światopoglądy powinny być zepchnięte na trzeci plan, liczy się jedno: przyzwoitość – dodał. Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że PSL z ugrupowaniem Pawła Kukiza łączy wspólnota programowa, wartości oraz ideałów. – To nie jest łatwa droga, nie idziemy na skróty. Nie jest żadną tajemnicą, że my rozmawialiśmy z Platformą, Paweł Kukiz ze swoim ugrupowaniem rozmawiał z PiS-em, ale nie chcemy, żeby Polacy wybierali mniejsze zło – powiedział Kosiniak-Kamysz.– Nie chcemy być statystami w PO-PiS-owej wojnie domowej, która rozgorzała na dobre przez te ostatnie cztery lata. Idziemy własną drogą, po to, żeby osiągać własne cele. Budujemy racjonalne centrum – dodał lider PSL.