joomla templates top joomla templates template joomla

"Mimo potężnego frontu przeciwko nam zdołaliśmy wygrać". "Mam nadzieję, że jutrzejszy dzień będzie potwierdzeniem tego naszego sukcesu. Jesteśmy o tym głęboko przekonani" mówił Prezes Kaczyński (2)

TVP info włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2019

Mamy zwycięstwo; mimo potężnego frontu przeciwko nam zdołaliśmy wygrać – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników wyborów parlamentarnych.

– Kończymy pewien etap, zaczynamy nowy, wcale nie łatwiejszy, może trudniejszy – podkreślił Jarosław Kaczyński. – Mam nadzieję, że nowy etap zakończymy jeszcze większym sukcesem – dodał.

Kaczyński wskazywał, że PiS w minionej kadencji radykalnie poprawiło stan finansów publicznych. – I tak będzie to trwało dalej, jeśli będziemy rządzić – zapewnił. – Ale trzeba jeszcze dotrzeć z tą prawdą do społeczeństwa, do całego społeczeństwa, do wszystkich grup – powiedział.

Jak podkreślił, walka polityczna to jedna sprawa, a inną jest sytuacja poszczególnych grup społecznych i obywateli.
 
– Do nich właśnie musimy się jeszcze raz z naszym przekazem, z naszym wezwaniem do jedności i do spokoju, i z tą perspektywą polskiego państwa dobrobytu, polskiej wersji państwa dobrobytu zwrócić – powiedział prezes PiS.
 
 
 
Prezes PiS wskazał, że wynik wyborów może być powodem, aby dążyć do tego, by sytuację w kraju poprawić, by politycy Zjednoczeniowej Prawicy stali się „lepsi z punktu widzenia społeczeństwa”. By te wszystkie rzeczy, które osłabiają nasze możliwości, zostały wyeliminowane – mówił.
 
Nie jest to moment, by to rozważać. Musimy o tym pamiętać, bo jesteśmy formacją, która zasługuje na więcej, otrzymaliśmy dużo, ale zasługujemy na więcej – oświadczył Kaczyński. Dodał, że oznacza to przede wszystkim zobowiązanie do lepszej pracy, jeszcze większej ilości pomysłów i przyjrzenia się potrzebom grup, które nie poparły PiS.
 
To jest perspektywa. Mam nadzieję, że jutrzejszy dzień będzie potwierdzeniem tego naszego sukcesu. Jesteśmy o tym głęboko przekonani. Przed nami wobec tego cztery lata ciężkiej pracy, bo Polska musi się zmieniać dalej i musi się zmieniać na lepsze – powiedział prezes PiS.
 
Według sondażu Ipsos: PiS zdobyło w wyborach parlamentarnych 43,6 proc.; KO – 27,4 proc.; SLD – 11,9 proc. PSL – 9,6 proc.; Konfederacja – 6,4 proc. Przekłada się to na 239 mandatów w Sejmie dla PiS, dla KO – 130, SLD – 43, PSL 34 i Konfederacji – 13.