joomla templates top joomla templates template joomla

Lewica zaprezentowała "jedynki" na listach wyborczych. 'Nie musimy być skazani na wieczny wybór pomiędzy prawicą a prawicą" - mówią liderzy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2019

Lewica zaprezentowała liderów swoich list w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Od dziś (19.08) kolejni kandydaci mają być prezentowani podczas konferencji regionalnych.
 
 
Wśród kandydatów sojuszu partii lewicowych - Wiosny, SLD i Razem - znaleźli się między innymi Adrian Zandberg, który otworzy listę warszawską czy Włodzimierz Czarzasty, który będzie "jedynką" w Sosnowcu.
 
 
- Na listach lewicy startują dziś ludzie, którzy mogą pokonać i PiS i platformę. W Warszawie Zandberg może być czarnym koniem w pojedynku ze Schetyną i Kaczyńskim – powiedział Krzysztof Gawkowski z Wiosny. 
 
- Wierzę, że Lewica nie tylko, co już jest oczywiste dla wszystkich, wejdzie do parlamentu, ale wejdzie z wielka siłą i zmieni Polskę. Nie musimy być skazani na wieczny wybór pomiędzy prawicą a prawicą – powiedział Adrian Zandberg z Razem.
 
 
Okręg nr 1 Legnica - Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska (SLD) 
Okręg nr 2 Wałbrzych - Marek Dyduch (SLD) Okręg nr 3 Wrocław - Krzysztof Śmiszek (Wiosna) 
Okręg nr 4 Bydgoszcz - Krzysztof Gawkowski (Wiosna) 
Okręg nr 5 Toruń - Robert Kwiatkowski (SLD) 
Okręg nr 6 Lublin - Jacek Czerniak (SLD) Okręg nr 7 Chełm - Monika Pawłowska (Wiosna) 
Okręg nr 8 Zielona Góra - Anita Kucharska-Dziedzic (Wiosna) 
Okręg nr 9 Łódź - Tomasz Trela (SLD) 
Okręg nr 10 Piotrków Trybunalski - Anita Sowińska (Wiosna) 
Okręg nr 11 Sieradz - Paulina Matysiak (Razem) 
Okręg nr 12 Chrzanów - Ryszard Śmiałek (SLD) 
Okręg nr 13 Kraków - Maciej Gdula (Wiosna) 
Okręg nr 14 Nowy Sącz - Jakub Bocheński (Wiosna) 
Okręg nr 15 Tarnów - Jacek Jabłoński (Wiosna) 
Okręg nr 16 Płock - Arkadiusz Iwaniak (SLD) 
Okręg nr 17 Radom - Patryk Fajdek (Wiosna) 
Okręg nr 18 Siedlce - Dorota Olko (Razem) 
Okręg nr 19 Warszawa - Adrian Zandberg (Razem) 
Okręg nr 20 Warszawa II - Andrzej Rozenek (SLD) Okręg nr 21 Opole - Marcelina Zawisza (Razem) 
Okręg nr 22 Krosno - Łukasz Rydzik (Wiosna) 
Okręg nr 23 Rzeszów - Wiesław Buż (SLD) 
Okręg nr 24 Białystok - Paweł Krutul (Wiosna) 
Okręg nr 25 Gdańsk - Beata Maciejewska (Wiosna) 
Okręg nr 26 Gdynia - Joanna Senyszyn (SLD) 
Okręg nr 27 Bielsko-Biała - Przemysław Koperski (SLD) 
Okręg nr 28 Częstochowa - Zdzisław Wolski (SLD) 
Okręg nr 29 Gliwice - Wanda Nowicka (Wiosna) 
Okręg nr 30 Rybnik - Maciej Kopiec (Wiosna) 
Okręg nr 31 Katowice - Maciej Konieczny (Razem) 
Okręg nr 32 Sosnowiec - Włodzimierz Czarzasty (SLD) 
Okręg nr 33 Kielce - Andrzej Szejna (SLD) 
Okręg nr 34 Elbląg - Monika Falej (Wiosna) 
Okręg nr 35 Olsztyn - Marcin Kulasek (SLD) 
Okręg nr 36 Kalisz - Wiesław Szczepański (SLD) 
Okręg nr 37 Konin - Paulina Nowak (Razem) 
Okręg nr 38 Piła - Dariusz Standerski (Wiosna) 
Okręg nr 39 Poznań - Katarzyna Ueberhan (Wiosna) 
Okręg nr 40 Koszalin - Małgorzata Prokop-Paczkowska (Wiosna) 
Okręg nr 41 Szczecin - Dariusz Wieczorek (SLD)