joomla templates top joomla templates template joomla

Lewica poczuła wiatr w żaglach i znalazła pomysł na wybory? Wiosna, SLD i Lewica Razem manifestowały solidarność z osobami LGBT w Białymstoku

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2019

Częstochowa (woj. śląskie). Wiec pod hasłem "Polska przeciw przemocy" odbył się w Białymstoku. Demonstrację zorganizowali liderzy ugrupowań lewicowych w reakcji na wydarzenia podczas Marszu Równości w tym mieście, który odbył się przed tygodniem. W jego uczestników rzucano kamieniami, jajkami i petardami.
 
 
We wczorajszym (28.07) proteście przeciwko przemocy - według szacunków podlaskiej policji - wzięło udział około 400 osób. W czasie demonstracji przemawiali liderzy Wiosny, SLD i Lewicy Razem. Wiec pod tym samym hasłem odbył się również w Częstochowie.
 
 
- Chcemy Polski, która będzie domem wszystkich, chcemy Polski równej i solidarnej. Polski, w której nie tylko Kaczyński z kotem będą się czuli jak w domu. Ale także chłopak i dziewczyna, i dwóch chłopaków i dwie dziewczyny będą czuli się jak w domu – powiedział Robert Biedroń. 
 
- Jako Polka uważam, że wszyscy mają prawo do równości i wyrażania swoich poglądów. To, co się stało w Białymstoku, jest dla mnie nie do przyjęcia – powiedziała uczestniczka wiecu w Częstochowie.