joomla templates top joomla templates template joomla

Kolejna osoba z zarzutami na listach PO. PiS apelowała, aby podał się do dymisji. Prezes NIK rezygnuje z funkcji, powodem jednak jest start w wyborach

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2019

Krzysztof Kwiatkowski złożył na ręce marszałka Sejmu rezygnację z funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Kwiatkowski zamierza wystartować w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Na razie nie zdradza jednak z jakiej listy startuje i czy do Sejmu, czy do Senatu.

- W związku z tym, że podjąłem decyzję o starcie w nadchodzących wyborach parlamentarnych złożyłem dzisiaj rezygnację z funkcji prezesa NIK-u na ręce marszałka Sejmu - powiedział Kwiatkowski.

Przypomnijmy, że prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko prezesowi NIK. Akt oskarżenia dotyczy także byłego posła Jana Burego oraz kontrolera NIK Prokuratura wniosła akt oskarżenia przeciwko prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofowi Kwiatkowskiemu, byłemu posłowi Janowi Buremu oraz Pawłowi A., kontrolerowi w rzeszowskiej delegaturze NIK.
 
Prezesowi NIK prokurator zarzuca popełnienie czterech przestępstw nadużycia władzy w związku z postępowaniami konkursowymi na stanowiska: dyrektora Delegatury NIK w Łodzi, wicedyrektora Delegatury NIK w Rzeszowie i wicedyrektora Departamentu Środowiska NIK, a także podżeganie do popełnienia przestępstwa nadużycia władzy przez ówczesnego wiceprezesa NIK Mariana Cichosza w związku z postępowaniem konkursowym na stanowisko dyrektora Delegatury NIK w Rzeszowie.