joomla templates top joomla templates template joomla

Koleje sensacje na lista PO-KO Paweł Poncyliusz wystartuje z pierwszego miejsca w Rzeszowie, gdzie zastąpi prezydenta miasta Tadeusza Ferenca, który się wycofał ze startu

R.Ż/eSerwis.info; fot/video: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2019

W środę PO dokonała częściowych zmian na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej. Najciekawsza zmiana dotyczy "jedynki" w Rzeszowie, w  miejsce prezydenta miasta Tadeusza Ferenca, który zrezygnował ze startu. Wszedł Paweł Poncyliusz były działacz PiS i PJN, partyjny kolega swojego czasu Pawła Kowala. Wyższe miejsce na listach wywalczyli sobie też m.in. Jarosław Wałęsa i Iwona Hartwich.
 
 
Kolejna zadziwiająca informacja tym razem z Rzeczowa. Najpierw Paweł Kowla pojawił się na lista PO-KO teraz Paweł Poncyliusz, który wystartuje w Rzeszowie. Pierwotnie "jedynką" Koalicji Obywatelskiej miał być obecny prezydent miasta Tadeusz Ferenc, polityk kojarzony z SLD. Jak mówił prezydent, który zrezygnował mieszkańcy miasta przekonali go do wycofania się ze startu w wyborach. 
 
 
Były polityk PiS był wiceministrem gospodarki w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, a po odejściu z PiS w 2010 roku wstąpił do klubu Polska Jest Najważniejsza, którego rok później został przewodniczącym i wiceprezesem partii PJN. Później związany Polską Razem Jarosława Gowina.
 
Niedoszły prezydent Gdańska i były europoseł Jarosław Wałęsa będzie kandydował z drugiego miejsca na gdańskiej liście, natomiast znana z protestów niepełnosprawnych w Sejmie Iwona Hartwich ostatecznie otrzymała trzecie miejsce na liście w Toruniu.