joomla templates top joomla templates template joomla

Jan Grabiec - rzecznik PO - kłamał mówiąc, że PiS przy „cysternach wstydu PO-PSL” wykorzystywał spółkę Orlen S.A.Sąd Apelacyjny wydał prawomocne orzeczenie

info: TVPinfo fot: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2019

Sąd Apelacyjny wydał prawomocne orzeczenie, w którym nakazał Janowi Grabcowi, rzecznikowi PO, sprostowanie nieprawdziwych informacji opublikowanych na Twitterze – poinformował Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości, który w trybie wyborczym pozwał Grabca. Chodzi o wpis, w którym polityk Platformy stwierdził, że PiS przy „cysternach wstydu PO-PSL” wykorzystywał spółkę Orlen S.A. do prowadzenia kampanii wyborczej.
 
 
Tym samym sąd podtrzymał wtorkowe postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie, od którego odwoływał się rzecznik Platformy. W postanowieniu podkreślono, że Grabiec musi opublikować sprostowanie o następującej treści: „W dniu 4 września 2019 r. na portalu twitter.com opublikowałem wpis zawierający nieprawdziwe informacje, jakoby partia Prawo i Sprawiedliwość wykorzystywała w celu prowadzenia kampanii wyborczej spółkę zależną od Orlenu”.
 
 
Ponadto sąd we wtorkowym orzeczeniu postanowił zakazać Grabcowi rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o tym, że partia PiS wykorzystywała bądź wykorzystuje w celu prowadzenia kampanii wyborczej spółkę zależną od Orlenu, oraz zasądzić od rzecznika PO na rzecz Pełnomocnika Wyborczego KW PiS Krzysztofa Sobolewskiego kwotę 737 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania, oraz kolejne 360 zł – postępowania przed zażaleniowego.
 
Sprawa dotyczy tzw. konwoju „cystern wstydu PO-PSL”, który wyruszył po raz pierwszy w ubiegłą środę ze Świecka (woj. lubuskie). Jak mówił wówczas szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński, cysterny zostały wynajęte przez komitet wyborczy PiS od prywatnej firmy. Ciężarówki będą jeździły po całym kraju, a konwój „ma uświadomić Polakom, obywatelom, wyborcom, jak dziurawy był system finansów publicznych” w czasie rządów PO-PSL.
 
 
 
We wtorek poseł Grabiec komentując wyrok sądu napisał na Twitterze, że „napisał prawdę” i zaznaczył, że postanowienie jest nieprawomocne. „Zobaczymy co sąd ostatecznie zdecyduje” – dodał.