joomla templates top joomla templates template joomla

Jak to możliwe? Marszałek Kuchciński cieszy się większym zaufaniem społeczeństwa niż Schetyna. Mało tego ludzie bardziej mu ufają niż wszystkim liderom opozycji! I to pomimo „afery samolotowej”

Agencja/eReporter24; fot: x-news włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2019

Bezlitosny sondaż zaufania IBRiS pokazał rzecz niesamowitą. Były marszałek Sejmu, który podał się do dymisji po głośnej aferze lotniczej, ciągle cieszy się większym zaufaniem społeczeństwa niż wszyscy liderzy opozycji, w tym Grzegorz Schetyna.

Kuchciński ma większe poparciem niż Schetyna w sondażu zaufania wykonanym przez IBRiS i to pomimo pompowanej przez ostatnie tygodnie przez opozycję „afery samolotowej” Jak pokazują wyniki ufa mu 21,1 proc. respondentów. 
 
 
- Kuchciński przebił w sondażu takich polityków jak Paweł Kukiz (19,6 proc.), Grzegorz Schetyna (17, 8 proc.), Włodzimierz Czarzasty (15, 4 proc.), Adrian Zandberg (14 proc.) i Janusz Korwin-Mikke (10,5 proc.) -
 
Innym zaskoczeniem sondażowym jest pozycja Zbigniewa Ziobro, którzy otrzymał lepszy wynik niż Donald Tusk. Minister sprawiedliwości ma 32, 7 proc. poparcia, a Donald Tusk o dwa punkty procentowe mniej. 
 
Sondaż zrealizowano za pomocą ustandaryzowanych wywiadów telefonicznych wg kwestionariusza, wspomaganych komputerowo (CATI), na reprezentatywnej grupie 1100 respondentów. Badania odbyły się w dniach 9-10 sierpnia 2019 roku.
 
 
Nie tylko sondaż popularności świadczy o tym, że Polacy nie przyjęli argumentów Platformy Obywatelskiej w sprawie Kuchcińskiego.  
 
- PiS wygrywa we wszystkich sondażach, w jednym otrzymując podobne wyniki jak przed „aferą’ w innych nawet lekko zyskując -
 
Niemal wszystkie sondaże pokazują również, że PiS może liczyć na samodzielną większość i to większą niż w obecnym sejmie. 
 
- Balansowanie PSL w granicach progu wyborczego może nawet spowodować, że PiS zyska większość konstytucyjną przy słabym wyniku „Lewicy” -