joomla templates top joomla templates template joomla

Arcybiskup Jędraszewski broni normalnej rodziny, jestem mu za to wdzięczny - mówił Jarosław Kaczyński

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2019

- Są dzisiaj w naszym kraju tacy, którzy chcą się wedrzeć do naszych rodzin, do naszych szkół, do przedszkoli, do naszego życia. Którzy chcą odebrać nam naszą kulturę, naszą wolność, nasze prawa. Którzy atakują Kościół – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym w Stalowej Woli na Podkarpaciu.
 
 
Prezes PiS podziękował arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu, który w trakcie mszy poświęconej powstańcom warszawskim, nazwał środowiska LGBT "tęczową zarazą".
 
 
– Jestem wdzięczny za to, że w słowach zdecydowanych, jednoznacznych, ujął ten problem. To jest dzisiaj wielki problem dla Polski – stwierdził Kaczyński. Prezes PiS podkreślił, że Jędraszewski broni polskiej rodziny.
 
– Chcę powiedzieć: jesteśmy tobie ekscelencjo, najdostojniejszy arcybiskupie, głęboko wdzięczni, z serca wdzięczni. I ja osobiście to mówię, bo jestem wdzięczny – powiedział Kaczyński.
 
 
Piknik w Stalowej Woli to ostatnia taka impreza PiS przed rozpoczęciem kampanii do wyborów parlamentarnych. W wydarzeniu wziął udział również premier Mateusz Morawiecki i europosłanka PiS Beata Szydło.