joomla templates top joomla templates template joomla

Terlecki o opozycji wyjatkowo szczerze - „Te głupki wychodzą codziennie i coś wymyślają” - w odniesieniu do powracającego tematu i pytań odnośnie lotów polityków ze statusem HEAD

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2019

- Te głupki wychodzą codziennie i coś wymyślają tam… ktoś leciał samolotem, prezydent leciał, a to premier leciał. Przecież to jest niepoważne – tak wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki odpowiedział na pytanie reporterki o 1600 lotów o statusie HEAD.
 
 
Jak wynika z dokumentów, do których dotarli dziennikarze portalu tvn24.pl i magazynu "Czarno na Białym", premier Mateusz Morawiecki wykorzystywał wojskowe samoloty na potrzeby kręcenia filmu z sobą w roli głównej, a najwięcej lotów - ponad 600 - ma na koncie Andrzej Duda, który wielokrotnie w statusie HEAD latał do rezydencji w Juracie.
 
 
Wicemarszałek Sejmu pytany był również o to, czy Łukasz Piebiak powinien wrócić do orzekania po tym, jak został zdymisjonowany ze stanowiska wiceministra sprawiedliwości.
 
- Ja się słabo znam na prawniczych sprawach – odparł Terlecki.
 
Według doniesień medialnych, sędzia Piebiak koordynował zorganizowany hejt wobec sędziów krytykujących zmiany w wymiarze sprawiedliwości wprowadzane przez Zjednoczoną Prawicę.