joomla templates top joomla templates template joomla

„Sto obwodnic” dla polskich miast - Jarosław Kaczyński uchylił rąbka tajemnicy nowego programu PiS

Agencja/eReporter24; video: PiS/facebook włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2019

„Sto obwodnic” to nowe hasło wyborcze PiS zapowiedziane przez prezesa. Jarosław Kaczyński wskazał, że liczne inwestycje drogowe poczynione za rządów jego partii świadczą, że kończy się w Polsce postkomunizm.
 
 
Jarosław Kaczyński powiedział, że Polska dziś jest „pełnoprawnym członkiem NATO” . Prezes Prawa i Sprawiedliwości  poruszył między innymi temat bezpieczeństwa kraju. Jego zdaniem to „szczególnie istotna” kwestia w regionie graniczącym z Federacją Rosyjską.
 
Prezes Kaczyński zapowiedział, że Warmia i Mazury zostaną objęte polityką zrównoważonego rozwoju, czyli odejściem od tego, co stanowiło przejaw postkomunizmu. Mówił, że wśród wielu wad postkomunizmu było nieliczenie się z interesami takich terenów jak Warmia i Mazury. Czas rządów PiS oznacza jednak, jak dodał, odejście od tego modelu i realizację wielu przedsięwzięć gospodarczych i różnych inwestycji na tych ziemiach.
 
 
- „Z całą pewnością ta ziemia będzie traktowana tak jak to głosimy – to znaczy w ramach polityki zrównoważonego rozwoju. Chcemy doprowadzić do tego, że ten bardzo zły, bardzo niszczący społecznie objaw postkomunizmu, jakim było lekceważenie interesów różnych ziem, w tym może szczególnie właśnie tej ziemi, został ostatecznie za nami. Chcemy, by ta ziemia, piękna, mająca ogromne możliwości turystyczne, rolnicze, żeby się to wszystko rozwijało” – mówił prezes PiS.