joomla templates top joomla templates template joomla

„Polityka PO i PSL polegała na tym, że metropolie otrzymywały najwięcej środków, Rząd stawia na zrównoważony rozwój". "Aby młodym w miastach jak Włocławek zaoferować dobrze płatne miejsca pracy”

info: youtube/TV Republika włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2019

„Polityka Platformy i PSL polegała na tym, że największe metropolie otrzymywały najwięcej środków, czyli rozwój polaryzacyjno-dyfuzyjny miał w jakiś magiczny sposób przenieść się do mniejszych miejscowości i na wieś. To tak nie działa. My całkowicie zmieniliśmy podejście do polityki gospodarczej, postawiliśmy na politykę zrównoważonego rozwoju” - mówiła w wywiadzie dla TV Republika podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Anna Gembicka, która była gościem red. Aleksandra Wierzejskiego

- „Chodzi o to aby każdy niezależnie od miejsca zamieszkania miał równe szanse, dostęp do takich samych możliwości. Jednym z takich elementów zrównoważonego rozwoju jest strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, ale również pakiet dla miast średnich” - mówiła w rozmowie dla TV Republika Anna Gembicka 

 
Jak zapewniała podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju obecny rząd od samego początku podjął działania mające na celu odwrócenie tej tendencji, a jednym z instrumentów jest pakiet dla miast średnich. 
 
- „Ten pakiet to jest zestaw preferencji w pozyskiwaniu środków unijnych, środków krajowych po pierwsze dla samorządów na inwestycje infrastrukturalne drogi obwodnice, na inwestycje związane z rekultywacja terenów zanieczyszczonych, na inwestycje związane z zabezpieczeniami przeciwpowodziowymi, na różnego rodzaju działania, które mają pobudzić przedsiębiorczość. Z drugiej strony to jest pakiet preferencji dla przedsiębiorców, którzy pochodzą i działania w tych miastach małych o średnich, tak aby mogli w łatwiejszy sposób pozyskiwać środki na rozwój inwestycji na tych terenach” - mówiła Anna Gembicka. 
 
 
 
Wsparcie rządowe ma zatrzymać młodych ludzi w miastach średnich i małych. Jak mówiła podsekretarz stanu:
 
- „Młodzi ludzie wyjeżdżają i nam chodzi o to, aby w takich miastach jak Włocławek przyciągnąć młodych ludzi w taki sposób, aby zaoferować im dobrze płatne miejsca pracy, dobre jakościowo, które odpowiadają ich kompetencją” 
 
Jednym z programów realizowanym w gminach jest tworzenie hostspotów, które docelowo mają być we wszystkich gminach w Polsce, a co da  szerszy dostęp do darmowego internetu.
 
Cała rozmowa z podsekretarz stanu na kanale TV Republika.