joomla templates top joomla templates template joomla

„Czy zamierzamy być drugą Turcją?” Lewica pyta CBA o kontrowersyjny program do inwigilacji Pegasus. CBA odpowiada, że NIE posiada i że działa zgodnie z prawem

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2019

Lewica pyta CBA o kontrowersyjny program do inwigilacji Pegasus. - Jasnych odpowiedzi oczekujemy od pana ministra (koordynatora służb specjalnych, Mariusza) Kamińskiego, od pana ministra (sprawiedliwości, Zbigniewa) Ziobry - tak czy nie, czy kupiliście system Pegasus? – pytał Adrian Zandberg.
 
 
Lider partii Razem dodał, że system Pegasus może być wykorzystywany do bezprawnej inwigilacji obywateli. Zandberg zapowiedział, że jeśli faktycznie do tego dochodzi, to osoby za to odpowiedzialne zostaną pociągnięte do odpowiedzialności.
 
 
Rzeczniczka Sojuszu Lewicy Demokratycznej Anna Maria Żukowska pytała, „czy zamierzamy być drugą Turcją, która inwigiluje swoich obywateli na masową skalę, w poszukiwaniu haków na opozycję?”.
 
Zandberg zapowiedział, że Lewica wprowadzi „bardzo jasne i sztywne zasady regulujące użycie takich narzędzi”. - Polscy obywatele i obywatelki mają prawo do prywatności, a służby muszą mieć narzędzia, aby zapewnić nam wszystkim bezpieczeństwo, ale muszą z ich używać w granicach prawa i rozsądnie – dodał.