joomla templates top joomla templates template joomla

Nowe zakażenia koronawirusem, 249 w dniu dzisiejszym. Zmarła też kolejna osoba w szpitalu w Warszawie, to druga ofiara COVID-19 dzisiaj

Agencja/eReporter24; info: Ministerstwo Zdrowia; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kraj zdrowie

W dniu dzisiejszym odnotowano 249 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnym wynikiem testu laboratoryjnego. Obecnie jest 1638 przypadków. Dwie osoby zmarły w dniu dzisiejszym w Lublinie i Warszawie, łącznie 18 zakażonych.
 
 
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w dniu dzisiejszym o śmierci dwóch osób w związku z koronawiruse. Pierwsza z ofiar to pacjent z z Lublina. To 70-letni mężczyzna był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Druga z osób zmarła w Warszawie, jest nią 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

- W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem 1638 osób, w tym 18 zmarło -

Wieczorem Ministerstowo Zdrowia poinfrormowało o 157 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego.
 

Wcześniej o godz. 14.00 Ministerstwo poinformowało o kolejnych 45 nowych przypadkach zakażenia koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj.łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego.

Wcześniej o godz. 9.00 Ministerstwo informowało o 47 przypadków zakażenia koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczyły: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego.
 
Najmniejszą liczbę osób zakażonych do tej pory odnotowano w woj. podlaskim, a największą w mazowieckim. W poszczególnych województwach odnotowano następującą liczbe przypadków zakażenia.
 
- dolnośląskie -214;
- kujawsko-pomorskie -37;
- lubelskie - 85;
- lubuskie - 33;
- łódzkie 182;
- małopolskie -112;
- mazowieckie - 421;
- opolskie - 31;
- podkarpackie - 71;
- podlaskie - 26;
- pomorskie - 36;
- śląskie - 165;
- świętokrzyskie - 27;
- warmińsko-mazurskie - 46;
- wielkopolskie - 99;
- zachodniopomorskie - 51.